Pracownicy Amazona będą protestować do skutku

Autor: OZZ Inicjatywa Pracownicza 8 grudnia 2015 11:09

W polskim oddziale Amazona trwa spór zbiorowy wszczęty przez Inicjatywę Pracowniczą. Pracownicy domagają się wyższych płac i lepszych warunków pracy. Inicjatywa Pracownicza nie zamierza ustępować. "Wraz z naszymi przyjaciółmi z Niemiec i Francji – protesty w Amazonie mają zasięg ogólnoeuropejski – będziemy protestować tak długo, aż nie zostaną spełnione nasze żądania" - czytamy w oświadczeniu.

Znaczna część zatrudnionych w Amazonie, to pracownicy i pracownice tymczasowi, rekrutowani przez agencje Adecco, Manpower i Randstad. Nie otrzymują oni części świadczeń pracowniczych, np. środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, przysługuje im mniej dni urlopu, otrzymują krótsze (nawet dwutygodniowe) umowy, podlegają większej presji, stale narażeni są na zwolnienia, których dokonuje się z dnia na dzień lub w trakcie pracy, bez podania przyczyny.

W przypadku zwolnień z winy pracodawcy nie otrzymują odpraw, obejmują ich krótsze okresy wypowiedzenia. Walka o lepsze płace i warunki pracy w Amazonie dotyczy także pracowników agencyjnych. Dlatego Inicjatywa Pracownicza organizuje kampanię, której celem jest zmiana niekorzystnych warunków zatrudnienia oferowanego przez agencje pracy tymczasowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 6yh 2016-03-03 21:44:47

    o pracodawcy takze mozna poczytac na gowork

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane