Pracownicy Biedronki będą 2 maja protestować "po włosku"

www.portalspozywczy.pl 13 kwietnia 2017 15:06

Pracownicy Biedronki będą 2 maja protestować "po włosku" Na zdj. sklep Biedronka w Poznaniu; fot. shutterstock

- Mogę już potwierdzić, że 2 maja br. odbędzie się protest wśród części pracowników Biedronki. Będzie to protest „włoski”, to znaczy pracownicy będą pracować, ale wolno, zgodnie z przepisami BHP. „Solidarność” zachęca również pracowników innych sieci handlowych do przyłączenia się do protestu i według moich informacji część z nich jest tym zainteresowana – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Piotr Adamczak, przewodniczący „Solidarności” w Biedronce.

Przypomnijmy, trwa spór związku zawodowego NSZZ „Solidarność” w Biedronce z zarządem Jeronimo Martins. Dotyczy on sposobu wynagradzania pracowników oraz warunków pracy. „Solidarność” zapowiada spór zbiorowy. – Zależy nam na zmianie sposobu naliczania pensji, zwiększeniu kwoty wynagrodzenia oraz szeregu innych działań poprawiających warunki pracy w sklepach Biedronki – mówił serwisowi portalspozywczy.pl Piotr Adamczak, przewodniczący „Solidarności” w Biedronce. 

7 kwietnia Piotr Adamczak przedstawił postulaty „Solidarności” w Biedronce. Firma Jeronimo Martins informowała wtedy, że jej celem jest to, by pakiet wynagrodzeń i świadczeń oferowany pracownikom Biedronki był zawsze konkurencyjny na tle branży, dlatego regularnie dokonuje przeglądu sytuacji na rynku i wprowadza potrzebne zmiany, uwzględniając wskaźniki ekonomiczne firmy. Firma nie skomentowała wypowiedzi Piotra Adamczaka, informując, że „właściwą platformą prowadzenia dialogu z organizacjami związkowymi powinny pozostać bezpośrednie spotkania, dlatego nie będziemy komentować wypowiedzi przedstawicieli związków”. 

Czy po 7 kwietnia br. zarząd Jeronimo Martins rozmawiał z przewodniczącym „Solidarności” w Biedronce Piotrem Adamczakiem na temat zmiany warunków pracy i wynagrodzenia? 

– Cały czas czekamy na rozmowę z zarządem Jeronimo Martins. Jarosław Lange, szef Zarządu NSZZ "Solidarność" Region Wielkopolska wystosował pismo do zarządu Jeronimo Martins z prośbą o spotkanie i negocjacje warunków pracy i płac w terminie do 30 kwietnia – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Piotr Adamczak, przewodniczący „Solidarności” w Biedronce. 

Dodaje, że jeśli firma Jeronimo Martins nie będzie chciała rozmawiać z przedstawicielami „Solidarność”, „Solidarność” w Biedronce wejdzie w spór zbiorowy, dzięki czemu będzie miała więcej narzędzi do rozmów i negocjacji.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • biedronka 2017-04-13 19:13:20

  no to zobaczysz drogi kliencie to "jak zwykle" jak nie będzie bułeczek i chleba, mięsa,ulubionej wędlinki w półce albo pomidora czy ziemniaków a kolejka do kasy jeszcze dłuższa niż zwykle

 • klient 2017-04-13 18:05:56

  Czyli będą pracować jak zwykle.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,27

 • Min

  4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane