Pracownicy Biedronki relokowani do pracy na Wybrzeżu?

Autor: solidarnosc.gda.pl 23 maja 2017 09:21

Do Solidarności docierają sygnały o relokacji pracowników Biedronki do sklepów na Wybrzeżu w sezonie letnim w ramach obowiązków służbowych, ale bez określenia zasad przeniesienia i bez poinformowania pracowników o warunkach wynagrodzenia i zakwaterowania.

Związki zawodowe czekają na odpowiedź JMP na pytania jaką liczbę pracowników skieruje spółka do obsługi sklepów sieci „Biedronka” na Wybrzeżu z innych rejonów kraju i na jakich warunkach i na jak długo zostaną oddelegowani pracownicy sieci do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego w rejonach nadmorskich?

Jeronimo Martins informuje: "w związku ze zwiększonym w sezonie letnim ruchem klientów w sklepach Biedronka zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych decydujemy się na delegowanie pracowników z innych placówek. Takie rozwiązanie stosujemy już po raz kolejny. Plany delegacji są zawsze wcześniej uzgadniane z pracownikami. Delegacje dotyczą miejscowości w obrębie jednego regionu. Wszyscy delegowani pracownicy otrzymują przewidziane prawem diety, a zainteresowani korzystają także z możliwości zakwaterowania opłacanego przez pracodawcę. Z naszych obserwacji wynika, że wielu pracowników jest zainteresowanych tego typu delegacjami - napisano w oświadczeniu Jeronimo Martins.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Mąż 2017-05-24 07:26:19

    Praca w Biedronce to niewola. Tak portugalczycy traktują Polaków. Ale zyski mają co roku większe. Nie zgodzę się żeby oddelegowali mi żonę.

  • gosc 2017-05-23 10:00:39

    Nad morzem zawsze tłumy w biedronkach...

    Ale przenosić kogoś z innego rejonu wg mnie chore... ;/



    Powinni zatrudniać na okres wakacji dodatkowe osoby ;]

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane