PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Pracownicy Biedronki skarżą się na warunki pracy i zapowiadają protesty

Autor: Głos Wielkopolski 15 września 2014 13:47

Związkowcy alarmują, że pracownicy sklepów Biedronka pracują ponad siły. Wysyłają do zarządu kolejne pisma i zapowiadają, że jeśli nie otrzymają żadnej odpowiedzi, zaczną organizować pikiety - podaje Głos Wielkopolski.

Związki zawodowe próbują interweniować w sprawie trudnych warunków, ale zdaniem Jacka Siekierskiego z WZZ "Sierpień 80" problemem jest chęć osiągania maksymalnego zysku najniższym kosztem. Obsady pracowników na sklepach są za małe, a procedur jest coraz więcej. Pracownik wie, że w każdej chwili może ich odwiedzić tzw. paragoniarz (podstawiona osoba sprawdzająca wydawanie paragonu) lub tajemniczy klient. 

Piotr Adamczak, przewodniczący "Solidarności" w Biedronce na łamach "Głosu" mówi, że brakuje etatów, a grafiki zmieniają się nawet 40-60 razy w miesiącu. Ponadto pracownicy mają umowy na miasta, więc zdarza się, że ktoś, kto pracuje w jednej dzielnicy, a na drugi dzień musi się stawić w innym sklepie sieci.

Firma Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, stworzyła stanowisko dyrektora do spraw pracowniczych, który co kwartał spotyka się z przedstawicielami zatrudnionych, jednak zdaniem związkowców, te spotkania nie przynoszą żadnej poprawy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kamila 2015-09-27 23:00:25

  swoją opinię na temat pracy można wyrazić na gowork

 • pracownik 2014-09-30 18:23:14

  Witam. Mam nadzieje, że dojdzie do strajków i zasięgiem obejmą całą Polskę wyzysk brak ludzi do pracy i nie zatrudniają więcej dobry i miesiąc i dwa bez pełnej obsady i już oszczędności a woły i tak muszą zrobić robote. JAKA PREMIA W BIEDRONCE raz do roku to święto taki system jest premiowania , że premii się nie widzi. PRACA w nocy 2 osoby cały tir 33 palety(ściągnąć sprawdszić)i do rozłożenia to jest normalne o jakiej normalnej pracy tu mowa to harówa brak słów.

 • znawca tematu 2014-09-17 14:28:53

  czekamy na wpisy panów z "działu monitorowania mediów w JMP " wspaniała SB-cka robota ,ciągłe hejtowanie tematów :) i ścisła inwigilacja nicków wpisów .... brawo a w "Psach" ubecy się martwili ,że nie odnajdą się w nowej rzeczywistości

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane