Pracownicy nawołują do bojkotu sieci Tesco?

Autor: Fakt.pl 28 sierpnia 2016 12:31

Dziennik "Fakt" podał, że do jej redakcji dotarł list, w którym pracownicy Tesco apelują by klienci nie robili zakupów w sklepach tej sieci. Zatrudnieni zachęcają do bojkotu w związku z działaniami zarządu Tesco Polska.

„Róbcie zakupy w innych sieciach handlowych, takich które dobrze traktują swoich pracowników i klientów” - napisano w liście, który trafił do redakcji "Fakt". 

Pracownicy sieci Tesco skarżą się zarówno na niskie płace, warunki pracy, jak i na postawę wspomnianego zarządu. Zarzucają przełożonym, że dla „oszczędności i zysku” zredukowali załogi do tego stopnia, że „brak rąk do pracy w sklepach, towar zamiast na półkach sklepowych, stoi na magazynie, bo nie ma kto go roztowarować”.

Nadawca przesyłki jest anonimowy, redakcji "Fakt" nie udało więc się potwierdzić autentyczności tego pisma. Autorzy listu twierdzą, że chcą pozostać anonimowi z powodu obawy o utratę miejsc pracy.

– Będziemy wdzięczni, jeśli autor listu skontaktuje się z nami bezpośrednio, byśmy mogli wspólnie porozmawiać o jego opiniach i uwagach – odpowiedziało Biuro Prasowe Tesco Polska na zapytanie serwisu portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • postronny 2016-09-08 23:22:24

  Tesco to jeszcze nie koniec grupówek. w projektach jest ciagła redukcja płac a to jest jasne znów zwolnienia. z pewnoscia sie otym przekonamy gdy siec zlikwiduje wszystkie stoiska rybe a lady delikatesowe zostana wydzierzawione prywatnym producentom typu gzela

 • aaaaaaaaaaa 2016-08-31 14:30:33

  to zrozum że to krzyk rozpaczy... poczytaj jak się tam pracuje i ile zarabia... Podobno jest dobrym określeniem zależy w jakim regionie żyjesz i pracujesz,,,,

 • Młody 2016-08-28 21:30:28

  Nie rozumiem. Tak źle, ale dalej trzymają się tej pracy (w Tesco) za wszelką cenę. A podobno mamy teraz najniższe bezrobocie, rynek pracownika, itp.

  Nie rozumiem też "gryzienia ręki, która karmi", nawet jeśli nie karmi zbyt wykwintnie czy tak obficie jakby sobie życzono.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  11,51

 • Min

  8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane