Pracownicy OBI zapowiadają kolejne protesty

Autor: www.dlahandlu.pl 28 maja 2013 11:48

- Jeśli pracownicy OBI nie wypiszą się ze związku zawodowego, mogą stracić pracę - alarmuje rzecznik WZZ "Sierpień 80", Patryk Kosela. Sytuacja ta ma miejsce w markecie sieci handlowej OBI w Lubinie. Na środę związkowcy zapowiadają protest przed sklepem przeciwko represjom antyzwiązkowym. Sprawa została również skierowana do Państwowej Inspekcji Pracy i prokuratury.

Protest odbędzie się 29 maja pod marketem przy ul. Zwierzyckiego 1. Wezmą w nim udział m.in. przewodniczący Komisji Zakładowej "Sierpnia 80" w całej sieci OBI Zbigniew Grzesiak oraz reprezentanci Komisji Krajowej związku.

- W tym markecie za główny cel postanowiono sobie walkę ze  związkiem zawodowym. Ludzie nakłaniani są przez przełożonych do wypisania
się z "Sierpnia 80" pod groźbą utraty pracy. Dzieje się to za wiedzą  centrali firmy - mówi rzecznik prasowy związku, Patryk Kosela.

Struktury Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" w OBI w Lubinie powstały w maju bieżącego roku. Kosela zaznacza, że "Sierpień 80" jest jedyną organizacją związkową działającą w sieci OBI. W grudniu ub.r. związkowcy podpisali z pracodawcą porozumienie płacowe. Po ich zawarciu pracownicy otrzymali premie świąteczne wynoszące nawet 900 zł oraz gwarancję podwyżek płac w 2013 roku, co rzeczywiście nastąpiło.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,40

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane