PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Pracownicy polskiego oddziału Amazona sprzeciwiają się podwyższaniu norm pracy

Autor: biztok.pl 20 maja 2015 12:18

Przed kilkoma dniami 400 pracowników magazynów Amazona pod Poznaniem złożyło petycję, w której sprzeciwiają się ciągle rosnącym oczekiwaniom pracodawcy. Zaskoczone kierownictwo firmy odpowiada, że normy w Polsce i tak są niższe niż w innych krajach - pisze biztok.pl.

Związki zawodowe w tym polskim oddziale Amazona działają od grudnia zeszłego roku. Jego członkowie przekonują, że "normy powinny być ustalane w oparciu o realne możliwości, wynikające z przeciętnej wydajności i wytrzymałości. Przeciętnej, to znaczy takiej, jaką dysponuje większość pracowników, a nie najwydajniejsi i najbardziej wytrzymali" - można przeczytać w petycji.

"Poprzez ciągłe podwyższenie norm nasza praca staje się ciężka i intensywniejsza, co ma negatywny wpływ na nasze zdrowie i satysfakcję z pracy, a nie niesie za sobą wzrostu płacy. Wyrażamy niezadowolenie, że choć pracujemy ciężej, dostajemy wciąż takie samo wynagrodzenie, gdy otwarto zakład i norm wydajności nie było lub były znacznie niższe" - dodają związkowcy.

By zapewnić nieprzerwany przepływ towarów, w Amazon pracuje się jednak w dość nietypowym systemie 4 razy 10 godzin w tygodniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 0987 2016-02-12 21:32:36

  jesli ktos chce wyrazic opinie na temat swojej pracy czy pracodawcy moze to zrobic tutaj na gowork

 • Pracodawca 2015-05-20 14:16:04

  "normy powinny być (…) i najbardziej wytrzymali" - Jako klienta interesuje mnie szybka dostawa a nie przeciętna, tania dostawa a nie przeciętna, sprawna obsługa a nie przeciętna. Każdy klient chce być obsłużony dobrze a nie przeciętnie.

  "Poprzez ciągłe podwyższenie norm nasza praca staje się ciężka i intensywniejsza," - bo praca jest by się relaksować i wypoczywać.

  "co ma negatywny wpływ na nasze zdrowie i satysfakcję" - amazon to nie uzdrowisko czy poradnia dla pokrzywdzonych, to wielka hala z ludźmi noszącymi paczki. Jeżeli Waszą ambicją jest zadowolenie i satysfakcja z noszenia cudzych rzeczy w wielkiej blaszanej puszcze - to faktycznie, Wasze zdziwienie mnie nie dziwi.

  "nie niesie za sobą wzrostu płacy" - jak Wasza praca nie jest warta więcej to więcej Wam się dać nie powinno.

  "Wyrażamy niezadowolenie, że choć pracujemy ciężej, dostajemy wciąż takie samo wynagrodzenie,"- jak Wasza praca będzie warta więcej niż wynagrodzenie to Wasze niezadowolenie będzie uzasadnione. Najwyraźniej Wasza praca była warta mniej niż wynagrodzenie i dopiero teraz, przez podnoszenie wymagań - zbliżacie się do właściwej wartości.

  Praca jak i każde inne dobro, przedmiot, możliwość - po prostu produkt, jest warte tyle ile ktoś chce za nie zapłacić a nie tyle ile producent, świadczeniodawca, dostawca - sobie zażyczył.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,70

 • Śr

  1,25

 • Min

  0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane