Pracownicy Praktikera będą pozywać pracodawcę?

Autor: dlahandlu.pl 4 lipca 2017 14:38

Związek zawodowy Solidarność przygotował dla pracowników Praktikera wzór pozwu oraz odwołanie od wezwania do zapłaty. Pozew dotyczy odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia przez pracownika, o zapłatę wynagrodzenia i ekwiwalentu za urlop.

- (...) udostępniamy wszystkim pracownikom Praktikera wzór pozwu oraz odwołanie od wezwania do zapłaty dla wszystkich chętnych. Wezwanie do zapłaty na dzień dzisiejszy nie skutkuje żadnymi konsekwencjami prawnymi, chyba że następnym krokiem ze strony pracodawcy będzie wstąpienie na drogę sądową. Poniższe druki udostępniamy wszystkim pracownikom, jednakże informujemy, że w sprawach wynikających z indywidualnego stosunku pracy będziemy reprezentować tylko i wyłącznie członków naszej organizacji związkowej - napisał przewodniczący komitetu Mariusz Włodarczyk. 

Drugi są dostępne na stronie Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń
NSZZ "Solidarność".

Przypomnijmy, że pracownicy Praktikera nie otrzymali zaległych pensji za kwiecień. W dodatku pracodawca nie dostarczył podwładnym wypowiedzeń oraz świadectw pracy. 200 osób rozwiązało umowę o pracę bez wypowiedzenia w związku z ich trudną sytuacją. W zamian otrzymały od spółki wezwania do zapłaty.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane