PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Pracownicy sklepu Leroy Merlin chcą założyć związek zawodowy w odpowiedzi na mobbing

Autor: gazeta.pl 14 lutego 2014 20:09

Pracownicy sklepu Leroy Merlin chcą założyć związek zawodowy w odpowiedzi na mobbing

Pracownicy Leroy Merlin w Białymstoku założyli "Solidarność". Powód? Mobbing ze strony kierownictwa sklepu - mówią. Gdy chcieli zawiadomić dyrektora o istnieniu związku, ten pisma nie przyjął, za to im wręczył wypowiedzenie - czytamy w gazeta.pl

Dyrektor odmówił wzięcia od związkowców pisma informującego o powstaniu "Solidarności" oraz podpisania kopii. Za to wręczył wypowiedzenie Pawłowi Bednarkowi, który został wybrany przewodniczącym sklepowej Solidarności.

Związek zapowiada, że zaskarży decyzję sklepu. Jak mówią pracownicy białostockiego Leroy Merlin, związek w sklepie powstał, bo kierownictwo placówki stosowało mobbing. Niektórzy kierownicy działów mieli krzyczeć na pracowników, wyzywać ich od durniów, naciskać na szybkie wykonywanie pracy, chociaż to zagrażało bezpieczeństwu pracowników i klientów sklepu. To miał być powód, dlaczego kilka dni temu w białostockim Leroy Merlin doszło do wypadku - na dziale drzewnym maszyna obcięła rękę pracownikowi.

Zdaniem centrali Leroy Merlin na dyrekcję sklepu nigdy nie wpływały skargi. Pracownicy twierdzą, że wysłali pismo do centrali Leroy Merlin w sprawie mobbingu ze strony kierownictwa, ale bez skutku - czytamy w gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • wypadek 2014-02-16 10:24:15

  W ubiegłym roku Związek Zawodowy NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w Leroy Merlin Polska na podobnym przykładzie w sklepie w Gdańsku Oliwie w celu prewencji podjął uchwałę o powołaniu Społecznego Inspektora Pracy do badania między innymi takich tragicznych zdarzeń jak w Białymstoku. Alergia pracodawcy i krótkowzroczność doprowadziły do zwolnienia kandydata z ramienia Związku na to stanowisko. Dodatkowo Dyrektor w LM Oliwa Siemianiak zmuszał pracowników pracujących na maszynie do cięcia drewna (przez ponad 2 miesiące zanim przyjechały części ze Szwajcarii). Kiedy Przewodniczący Związku NSZZ Solidarność zregenerował czpień zabezpieczający stabilność maszyny w celu uniknięcia tragedii - nakazał zdemontować czpień, dodatkowo i to w nocy po cichu zainstalowano małą kamerę do inwigilacji operatorów maszyny - Opinia wyrażona po przybyciu przez autoryzowanego serwisanta maszyny o tym poczynaniach (w obecności pracowników obsługujących maszynę) była krótka "tego idiotę powinni zamknąć do więzienia " Aktualnie sprawa jest w prokuraturze a dyrektor w korporacji ma się dobrze--zobaczymy jak długo?  ---  Pozdrawiam wszystkich Pracowników w LM Białystok z wyrazami głębokiego współczucia, wiedząc o tym że dyrekcja waszego sklepu (po naciskach z góry) zaatakowała zwolnieniami z pracy członków związku w nowo powstałej oddziałówce NSZZ Solidarność w tym samym czasie. A można było wszystkiego uniknąć!!!!!!!Ponieważ dialog ze Związkami w firmie (wielokrotnie odrzucany przez zarząd LM) = rozwój!!  Pozdrawiam Jarek  PS-zachęcam wszystkich pracowników Leroy Merlin do wsparcia i uczestnictwa w NSZZ Solidarność, która jest jedyną prawnie działajacą siłą dążącą do poprawy godności i bezpieczeństwa w pracy w tak silnie nastawionych na egoizm bezdusznych korporacjach.

 • koleś 2014-02-15 21:16:31

  Dobrze, że związek założyli. Kiepska polityka tam panuje. Ja chciałem tam pracować. Na rozmowie, jak powiedziałem, że chcę 1800 zł netto, to mi potem na e-maila podziękowali. Szukają taniej siły roboczej, wymagają dużo, płacą mało. W dodatku gwarantują tylko 1 wolną niedzielę w miesiącu. Porażka. Ktoś powinien sie wziąść za tych wyzyskiwaczy. Najniższa krajowa musi wzrastać, bo inaczej ludziom nikt nie pomoże.

 • jarek 2014-02-15 14:35:42  Witam Wszystkich serdecznie nazywam się Jarosław Dziubek. Po przepracowaniu w Leroy Merlin ponad 2 lat postanowiłem założyć w Lery Merlin Polska Związek Zawodowy NSZZ Solidarność, a było to dokładnie w 30-stą rocznicę powstania związku SOLIDARNOŚĆ w Polsce czyli w 2010 roku. Po demokratycznych wyborach zostałem wybrany na Przewodniczącego Związku w kadencji 2010-2014 z siedzibą w Gdańsku Oliwie. Na początku stycznia a dokładnie 7 stycznia 2014 roku otrzymałem rozwiązanie umowy o pracę W LM bez wypowiedzenia. Piecze nad związkiem przejął nowo wybrany Przewodniczący Marek Kulesz. Aktualnie razem z Rafałem Tutajem pełnimy funkcję wiceprzewodniczących Związku ponieważ zwolnienie się nie uprawomocniło . W połowie stycznia 2014 roku podjedliśmy w naszej Komisji uchwałę o skierowanie zawiadomienia do prokuratury o popełnienie przestępstwa przez prezesa firmy LM Polska Ch.Dubusa z art. 35 Ustawy o Związkach Zawodowych (art. ten przewiduje karę pozbawienia wolności za szykanowanie Związku). Pomimo wściekłego ataku na nasz Związek liczba członków wzrasta czego owocem było podjęcie uchwały pod koniec stycznia czyli 31-szego dotyczącej zgody do rejestracji organizacji oddziałowych w strukturach naszego Związku, czego owocem było powstanie na początku lutego oddziału w Białymstoku z czego jesteśmy bardzo dumni.

  Informujemy że jako Prezydium Związku nie byliśmy poinformowani przez pracodawcę (i to ni pierwszy raz) o zwolnieniu członków naszego Związku. Jest to kolejny przykład łamania prawa w Rzeczpospolitej Polskiej przez wielkie obce nam korporacje.

  Zachęcam wszystkich pracowników Leroy Merlin do wstępowania do legalnie działającego Związku NSZZ Solidarność w Leroy Merlin Polska. Połączy nas Solidarność i wspólna walka o godność pracy tak długo oczekiwana w naszym kraju. Źli namiestnicy korporacyjni muszą odejść!!

  kontakt 501051654

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,09

 • Śr

  2,58

 • Min

  2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane