Pracownicy Tesco też będą zaczynać zmianę po północy? Sieć rozważa zmiany

Autor: dlahandlu.pl 20 lutego 2018 10:06

Pracownicy Tesco też będą zaczynać zmianę po północy? Sieć rozważa zmiany Fot. Shutterstock.com

Tesco zaprasza pracowników na koleje spotkanie 6 marca, zapowiadając, że omówiona będzie kwestia wynagrodzeń za bieżący rok finansowy, ale w piśmie przesłanym do związkowców pojawił się nowy wątek - organizacji pracy po wprowadzaniu zakazu handlu w niedziele.

Oto treść pisma z 16 lutego 2018 roku:

,,Szanowni Państwo,
nawiązując do prowadzonych przez nas w ostatnich tygodniach rozmów dotyczących wpływu nowych regulacji ograniczających handel w wybrane niedziele na organizację pracy w sklepach oraz całym łańcuchu dostaw, chcielibyśmy przedstawić Państwu bieżące informacje, co te zmiany oznaczają dla naszych pracowników oraz klientów. Chcemy zminimalizować zmiany dla klientów, co oznacza, że w miarę możliwości zachowamy godziny otwarcia dla naszych klientów w soboty i poniedziałki. Jedynym wyjątkiem są nasze sklepy całodobowe i sklepy otwarte do północy, które zamkniemy o 23 w soboty i otworzymy o 6 rano w poniedziałki.
Jednocześnie - co jest bardzo ważne dla firmy - chcemy mieć pewność, że zmiany nie wpłyną negatywnie na nasze koleżanki i kolegów i ich godziny pracy. Bazując na nowych regulacjach prawnych, określających, że pracodawca prowadzący działalność handlową może organizować czas pracy od godz. 0:15 w poniedziałek po wolnej niedzieli, chcielibyśmy poinformować, że staramy się maksymalnie utrzymać obecnie obowiązujące harmonogramy pracy. Jednakże, w celu zapewnienia dostępności towaru dla naszych klientów, zorganizowania na czas dostawy na dział świeżej żywności czy przygotowania zamówień dla klientów sprzedaży internetowej, dopuszczamy możliwość, iż w niektórych sklepach, ze względu na potrzebę ciągłości operacji, zamiast dotychczasowej zmiany nocnej, pojawi się zmiana w poniedziałki od godziny 0:15. Jednocześnie skróceniu ulegnie także zmiana sobotnia – koleżanki i koledzy zakończą pracę do godz. 23.45 w soboty przez zamkniętymi niedzielami.
Mamy świadomość, że zmiany legislacyjne mogą wymagać dodatkowych dyskusji i wyjaśnień, dlatego (...) chcielibyśmy potwierdzić nasze zaproszenie do rozmów, uwzględniając oczekiwanie uporządkowania zapisów w Regulaminie Pracy odnośnie pracy w niedziele i święta by uniknąć powstających wątpliwości. Ponadto, tematem spotkania będzie kwestia zapisu w Regulaminie o wysokości dodatku za pracę w godzinach nocnych. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie uporządkować zapisy w Regulaminie i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z nowymi rozwiązaniami prawnymi. Chcielibyśmy potwierdzić, że spotkanie odbędzie się 6 marca w Krakowie".

Czytaj także: Przewodnicząca Solidarności Tesco: Warto słuchać pracowników
Związkowcy rozczarowani spotkaniem z zarządem Tesco

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • PoznańCity 2018-02-21 00:04:09

  Jakie miasto? My dostajemy na dzień przed końcem miesiąca..

 • Tesco 2018-02-20 18:48:35

  Grafiki już są na marzec i zmiany po wolnej niedzieli zaczynają od 0:15.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,99

 • Śr

  7,24

 • Min

  3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane