Pracuj.pl: Jedna piąta wszystkich ofert pracy pochodzi z branży handel i sprzedaż

Autor: www.dlahandlu.pl 14 października 2015 12:19

W III kwartale 2015 r. na portalu Pracuj.pl opublikowano 111 469 ofert pracy. Oznacza to 12,45% wzrost liczby ogłoszeń o pracę w porównaniu rok do roku. To już trzeci kwartał z rzędu, w którym całkowita liczba ofert opublikowanych na portalu Pracuj.pl przekroczyła 100 tysięcy. Blisko jedna piąta wszystkich ofert pracy opublikowanych w III kwartale 2015 r. pochodziła z branży handel i sprzedaż.

Jak wynika z danych Pracuj.pl, pracodawcy z branży handel i sprzedaż opublikowali w III kwartale 2015 r. 21 971 ogłoszeń o pracę, co oznacza wzrost o 4% rok do roku. Drugą pod względem liczby opublikowanych ofert była w III kwartale branża bankowość, finanse, ubezpieczenia z liczbą 15 906 ogłoszeń o pracę (3,2% wzrostu rok do roku). Na trzecim miejscu uplasowała się branża przemysł ciężki, z której pochodziło 8,6% opublikowanych w III kwartale ofert (10,6% wzrostu rok do roku).

- Regularny wzrost liczby ofert pracy publikowanych w serwisie Pracuj.pl potwierdza kontynuację ożywania na rynku pracy. W III kwartale 2015 na Pracuj.pl opublikowano o 12,45% więcej ofert pracy porównując rok do roku, a całkowita liczba ofert pracy już trzeci kwartał z rzędu przekroczyła 100 tys. Wzrost liczby ofert pracy, wraz z najniższym od 7 lat wskaźnikiem stopy bezrobocia, sprawia, że w niektórych obszarach coraz częściej słyszy się o rynku pracownika. Do specjalistów IT (jedna z najczęściej poszukiwanych grup zawodowych w naszym serwisie, z 14% wzrostem zapotrzebowania rok do roku), dołączają kolejne specjalizacje, jak wykwalifikowani managerowie sprzedaży czy inżynierowie. Analiza liczby publikowanych ofert pracy to zawsze dobry listek lakmusowy polskiej gospodarki. Cieszy więc 16,5% wzrost liczby ofert pracy z branży budownictwo, która powoli wychodzi z kryzysu. Warto zwrócić również uwagę na 16,5% wzrost publikowanych ofert pracy z branży transport i logistyka. Ożywieniu w tej branży sprzyjają spadające ceny ropy oraz ożywienie w branży przemysł, która również zgłosiła o 10% więcej ofert pracy niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Większą aktywność w przemyśle potwierdzają również dane GUS – nowe zamówienia w przemyśle w sierpniu wzrosły o 7,6 proc. r/r. - komentuje Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy Pracuj S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • bhn 2016-02-12 22:13:11

    jeśli chodzi o storny z ofertami pracy to ja moge polecic tą gowork.pl sa tam tez od razu opinie o firmach

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane