PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Pracuj.pl: Najwięcej franczyzobiorców zainteresowanych branżą gastronomiczną

Autor: dlahandlu.pl/pracuj.pl 6 listopada 2012 13:36

Osoby, które rozważają założenie własnej firmy w ramach franczyzy oczekiwałyby od franczyzodawcy przede wszystkim wsparcia marketingowego i wyposażenia lokalu. Większość z nich zainwestowałaby też nie więcej niż 50 tys. złotych - wynika z ankiety Pracuj.pl, przeprowadzonej w związku z wydarzeniem on-line Znajdź pomysł na biznes.

Wsparcia marketingowego i wyposażenia oraz odbioru technicznego lokalu oczekiwałoby aż 7 na 10 ankietowanych. Nieco mniej, bo 43 porc. wskazało na szkolenia z prowadzenia własnego biznesu, natomiast 37 proc. liczy na pomoc prawną, związaną z uruchomieniem i prowadzeniem biznesu, a prawie co czwarty na pomoc w znalezieniu lokalu.

Jak podaje w swoim raporcie firma doradcza Profit System, w 2011 roku w naszym kraju działało 746 systemów i ponad 42,5 tys. placówek franczyzowych, czyli o ponad 5 tys. więcej niż rok wcześniej. Eksperci tego rynku szacują, że w tym roku liczba oddziałów prowadzonych przez franczyzobiorców może wzrosnąć nawet do 50 tysięcy. Tylko na Pracuj.pl w III kwartale tego roku było ponad 1000 nowych ofert z propozycjami założenia własnego biznesu.

Z ww. raportu wynika też, że duża część z franczyzodawców, bo 40 proc. z nich wymaga stosunkowo niewielkiego kapitału na wejście, do 50.000 zł, a ponad połowa nie pobiera opłaty za przystąpienie do ich sieci. Jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej w serwisie Pracuj.pl* 66 proc. zapytanych osób było skłonnych zainwestować właśnie do tej sumy, a tylko 14 proc. mogłoby przeznaczyć na rozwój biznesu więcej pieniędzy.

Respondenci najchętniej zainwestowaliby w biznes gastronomiczny (17 proc.), finansowy (12 proc.), a także w sektor modowy (11 proc.). W tych obszarach, wg danych z raportu Profit System, działa też najwięcej systemów franczyzowych. Warto jednak zauważyć, ze blisko 1/3 z badanych odpowiedziała, że istotniejsze są dla nich konkretne warunki oferty, niż branża, której oferta dotyczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane