Pradera kupiła parki handlowe IKEA w 8 krajach

Autor: dlahandlu.pl 8 marca 2017 14:14

Pradera, jedna ze spółek zarządzających funduszami i aktywami centrów handlowych, poinformowała o pierwszym zamknięciu luksemburskiego funduszu europejskich parków handlowych (European Retail Parks SCSp). W ramach wartej 900 mln EUR transakcji zawartej IKEA Centres, Fundusz podpisał umowę nabycia 25 parków handlowych znajdujących się obok sklepów IKEA w ośmiu krajach europejskich.

Pradera była w stanie dokonać zakupu dzięki inwestycji kapitałowej ze strony zarządzającej majątkiem spółki LJ Partnership,, która w maju 2016r. objęła znaczący mniejszościowy pakiet akcji w spółce Pradera.

W portfelu parków handlowych zlokalizowanych obok sklepów IKEA znajduje się ok. 500 obiektów o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej ok.538 tys. mkw. Zamknięcie transakcji w przypadku 17 obiektów znajdujących się w Niemczech, Francji i Polsce przewidziano na 4 kwietnia 2017, a kolejnych ośmiu w Szwecji, Finlandii, Danii, Czechach i Szwajcarii na 31 sierpnia.

- Nabywane parki handlowe są rozwijane i zarządzane przez IKEA Centres, a wśród najemców znajdujemy marki takie jak Media Markt, OBI, Decathlon i Leroy Merlin. Korzystają one w dużym stopniu z siły przyciągania klientów, jaką sklepy IKEA mają w tych lokalizacjach - powiedział dyrektor naczelny (CEO) spółki Pradera - David Fletcher.

- Nabycie tego portfela aktywów oraz utworzenia europejskich parków handlowych (European Retail Parks SCSp) ukazuje znaczącą synergię spółek Pradera i LJ Partnership. Pradera była w stanie pozyskać ten portfel, dając klientom i współpracownikom z LJ Partnership możliwość udziału w inwestycji, do której w innych okolicznościach nie mieliby dostępu - dodał Colin Campbell - prezes spółki Pradera.

Przy transakcji spółkę Pradera reprezentowała firma JLL, a spółkę IKEA Centres - Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,26

  • Śr

    4,22

  • Min

    3,37

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane