PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Praktiker i Leroy Merlin walczą o te same lokalizacje

Property News 24 marca 2016 09:28

Plany uruchomienia sklepów Leroy Merlin w dwóch budynkach przejętych przez firmę budzą kontrowersje. - W chwili obecnej nie ma podstaw do niedotrzymania obowiązujących warunków współpracy - pisze w oświadczeniu zarząd Praktikera.

W ciągu ostatnich tygodni firma Leroy Merlin stała się właścicielem dwóch budynków zajmowanych obecnie przez Praktikera. Chodzi o obiekt we Wrocławiu (ok. 15 tys. mkw.). Wcześniej firma przejęła budynek Praktikera w Pile (ok. 7 150 mkw.).

Leroy Melin poinformowała w pierwotnym komunikacie o chęci jak najszybszego otwarcia w budynkach własnych placówek. - Leroy Merlin Polska potwierdza, że jest właścicielem nieruchomości, na których znajdują się sklepy sieci Praktiker we Wrocławiu i w Pile. Spółka chce rozpocząć prowadzenie własnej działalności handlowej tak szybko, jak tylko będzie to możliwe, z uwzględnieniem wymogów formalnych i prawnych - komentują przedstawiciele firmy.

Z drugiej strony Praktiker podaje, że nie zamierza zaprzestać działalności w obu lokalizacjach, a podpisane umowy najmu pozwalają na długotrwałe funkcjonowanie placówek.

Firma nie zdradza jednak okresu obowiązywania umów najmu. - Zobowiązanie do zachowania poufności nie pozwala nam podać tak szczegółowych informacji. Możemy ujawnić, że mamy możliwość przedłużenia umowy najmu na okres kolejnych kilkunastu lat - podaje zarząd Praktikera.

- Umowy z firmą Leroy Merlin są długoterminowe i podlegają wypowiedzeniu tylko w szczególnych okolicznościach. W chwili obecnej nie ma podstaw do niedotrzymania obowiązujących warunków współpracy. Praktiker Polska zamierza kontynuować działalność w obydwu placówkach, planuje też zwiększyć w nich stan zatrudnienia. Ponadto spółka posiada szeroko zakrojone plany rozwojowe, obejmujące m.in. otwarcie nowego marketu w Nowym Sączu - pisze zarząd.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,50

  • Śr

    7,74

  • Min

    5,91

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane