Praktiker Polska chce emitować obligacje, aby zwięszyć kapitał obrotowy

Autor: PAP 16 marca 2016 12:40

Praktiker Polska chce emitować obligacje, aby zwięszyć kapitał obrotowy

Praktiker Polska chce pozyskać finansowanie na dalszy rozwój. Spółka planuje emisję obligacji o wartości 150 mln zł, w kilku transzach. Pierwszą, do 50 mln zł, zamierza wyemitować do końca marca tego roku.

Po emisji planowane jest wprowadzenie papierów do obrotu na rynku Catalyst.

 "Pozyskane środki zamierzamy przeznaczyć na realizację celów inwestycyjnych. Pierwszy z nich to zwiększenie kapitału obrotowego spółki. Pozwoli nam to skutecznie konkurować na rynku i ugruntować naszą pozycję wśród największych podmiotów w branży DIY w Polsce" - poinformował cytowany w komunikacie Sławomir Parczewski, prezes Praktiker Polska.

 "Planujemy otwieranie nowych obiektów oraz remodeling naszych obecnych sklepów. Chcemy być bardziej atrakcyjni dla wszystkich, którzy nas odwiedzają i dokonują zakupów. Dodatkowo zamierzamy zainwestować w modernizację infrastruktury i systemów IT" - dodał.

 Spółka chce otwierać kolejne markety jeszcze w tym roku. Planowane są m.in. inwestycje w sklepy w mniejszym formacie oraz rozwój w obszarze e-commerce.

 "Bieżące wyzwania stojące przed spółką to dalsza poprawa wskaźników efektywności operacyjnej oraz wzmocnienie kapitałowe, co w konsekwencji pozwoli na dalszy rozwój firmy i skuteczne konkurowanie na polskim rynku DIY w szczególności z sieciami należącymi do zagranicznych właścicieli" - informuje prezes.

 Jak podaje spółka, prognozy rozwoju rynku branży DIY w Polsce zakładają w najbliższych latach dynamikę wzrostu na poziomie 4-5 proc. Roczna wartość sprzedaży na tym rynku wynosi ok. 40 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane