Praktiker Polska: Zajęcie sklepów w sanacji jest niedopuszczalne

Autor: dlahandlu.pl 7 lutego 2017 14:35

W dzisiejszym dniu na zlecenie Metro Properties komornicy rozpoczęli czynności egzekucyjne wobec sześciu marketów Praktiker Polska w restrukturyzacji: w Warszawie Markach, Łodzi, Radomiu, Krakowie, Zabrzu i Czeladzi. - Według nowego prawa restrukturyzacyjnego podjęte działania są niedopuszczalne, ponieważ polegają na zajęciu sklepów, które wchodzą w skład masy sanacyjnej, a więc nie mogą podlegać jakimkolwiek zajęciom - czytamy w oświadczeniu Praktiker Polska.

W oświadczeniu firmy czytamy: "Podkreślamy, że całość postępowania sanacyjnego Praktiker Polska w restrukturyzacji, w którym chodzi o uzdrowienie firmy, a nie jej likwidację, przebiega zgodnie z harmonogramem. Cyklicznie procesy i postępy są raportowane do Sędzi-Komisarz, która nadzoruje całość działań restrukturyzacyjnych. 3 lutego 2017 roku został złożony do Sądu plan restrukturyzacyjny firmy.
W związku z rozpoczęciem działań przez komorników Sędzia-Komisarz 3 lutego 2017 roku wydała postanowienie zobowiązujące Zarządcę Praktiker Polska w restrukturyzacji do podjęcia wszelkich czynności w celu ochrony masy sanacyjnej. W związku z tym zostały złożone do sądów odpowiednie wnioski i skargi, w tym skargi na czynności komornicze, na rozpoznanie których obecnie oczekuje spółka. Zarządca jako organ wyznaczony przez Sąd podkreśla, że wszelkie działania zarówno zarządcy, jak i komorników, muszą być zgodne z obowiązującym prawem. Po rozpatrzeniu złożonych skarg i wniosków zarządca będzie uprawniony do żądania odszkodowania za straty poniesione w wyniku bezprawnie prowadzonych egzekucji.

„Z przykrością stwierdzamy, że Metro Properties oraz komornicy działają na szkodę marki Praktiker i ogółu wierzycieli spółki. Zatrudniamy aktualnie ponad 1100 osób. Dołożymy wszelkich starań, aby ochronić te miejsca pracy i kontynuować działalność handlową. Złożyliśmy już wszelkie możliwe pisma do sądów. Liczymy na ich szybką reakcję – podsumowuje Maksymilian Kostrzewa, przedstawiciel arządcy sądowego Praktiker Polska w restrukturyzacji.

Z kolei Metro Properties poinformowało, że Praktiker przestał być najemcą lokali w zarządzanych przez spółkę centrach handlowych. 31 października 2016 roku Praktikerowi zostały wypowiedziane umowy najmu, z żądaniem zwrotu zajmowanych powierzchni - czytamy w komunikacie Metro Properties.

 • zwyklak 2017-03-03 12:20:01

  żeby cokolwiek napisać w tym temacie , trzeba mieć pojęcie o procesie sanacji.

  Skoro nie macie to nie piszcie bzdur...Specjaliści od wszystkiego.."znafcy" jakich mało.

 • 21183 2017-02-28 13:43:19

  Ta firma, to kolos na glinianych nogach. Musi upaść , skoro sam prezes wyprowadzał z niej pieniądze. Szkoda tylko pracowników szeregowych, ci z centrali bardzo mu pomagali.

 • Jan 2017-02-07 20:55:30

  Właśnie upadł w czeladzi.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,04

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane