PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Praktiker widzi potencjał polskiego rynku

Autor: Retail Update Poland 22 stycznia 2013 13:55

Praktiker zakończył 2012 rok z 25 sklepami w całej Polsce. W ubiegłym roku sieć otworzyła tylko jedną placówkę, dla porównania w 2011 roku były to trzy nowe sklepy. Spółka widzi jednak potencjał rynku, szczególnie w segmencie mniejszych formatów - informuje serwis Retail Update Poland.

Jak informuje Retail Update Poland, fakt, iż w ubiegłym roku sieci przybył tylko jeden sklep, dowodzi spowolnienia ekspansji sieci na polskim rynku. Jednak rynek produktów remontowo-budowlanych (DIY - Do It Yourself), jest wciąż w Polsce słabo nasycony, w porównaniu do rynków Zachodniej Europy.

Widocznym trendem na rynku DIY jest otwieranie mniejszych sklepów. Mimo to, Praktiker nie zamierza na razie otwierać w Polsce tego typu placówek.

Rok 2012 był trudny dla operatorów rynku DIY. Większośc sieci odnotowała spadki. Sprzedaż Praktikera w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy spadła o 7,9 proc., do 141,5 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2013-01-22 18:58:55

  Tyle mam rzeczy do kupienia do ostatniego etapu remontu . Chciałam wziąć kredyt ale zbyt drogi. Czekam aż ceny kredytów spadną . Równocześnie odkładam na remont. Szkoda,że sklepy tego typu jak Praktiker czy OBI nie moga spisywać umowy kupna sprzedaży na kilka rat bez pośrednictwa banków. Ja już taki jeden sklep internetowy mam , gdzie moge kupić na raty dogodne dla mnie. A że poznał mnie własciciel sklepu jako solidną osobę i spłacającą tak szybko jak tylko moge ,zawsze już tam kupuje artykuły gospodarstwa donowego na dogodne dla mnie raty. Banki hamują moje plany.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  11,63

 • Min

  9,07

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane