Praktiker zdobył kupca na polski oddział

Autor: Puls Biznesu 20 marca 2014 09:34

Praktiker zdobył kupca na polski oddział

Spółka Praktiker zdobyła kupca na polski oddział firmy - pisze Puls Biznesu. Problem leży jednak w spółce, która przejmie 24 markety budowlane - to firma Papag zarejestrowana w Szwajcarii. Oprócz miejsca założenia nie wiadomo o niej bowiem nic więcej.

1800 pracowników Praktikera w Polsce odetchnęło wczoraj z ulgą - licząca 24 markety budowlane sieć, której niemiecka spółka matka upadła w ubiegłym roku, znalazła inwestora. To zarejestrowana w Szwajcarii spółka Papag AG, o której... niemal nic nie wiadomo. Syndyk Praktikera poinformował tylko, że "za spółką Papag stoi strategiczny inwestor z Polski, który na tym etapie woli się nie ujawniać", a sklepy mają nadal działać pod starym szyldem. Wartości transakcji także nie podano.

W ostatnich tygodniach syndyk sprzedał inne oddziały zagraniczne - na Ukrainie, w Rumunii i Bułgarii. Wiadomo, że na polską sieć było czterech chętnych, którzy złożyli oferty wiążące. Jeszcze pod koniec lutego za faworyta uważano Obi, należące do niemieckiej grupy Tengelmann. Miało ono nawet przeprowadzić due diligence, ale deklaruje, że nie stoi za transakcją. Jak deklaruje polski zarząd Obi, nie ma nic wspólnego ze spółką Papag - pisze "PB".

Niewykluczone, że zdobycie nowego inwestora nie zakończy perypetii polskiego oddziału Praktikera. Jak podają eksperci, zachowanie szyldu Praktikera nie musi koniecznie oznaczać, że spółki nie przejęła konkurencyjna sieć.

W rozmowie z Pulsem Biznesu pogłoski o przejęciu firmy zdementowały takie spółki, jak Obi, Leroy Melin, Bricomarche, PSB Mrówka; a także milionerzy: MIchał Sołowow, Krzysztof Moska oraz rodzina Trawińskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • mason 2017-02-23 23:42:57

  To sa złodzieje Szwajcarii hiehie raje podatkowe tam pieniądze będą odprowadzane a ludzie za grosze robią to jest tylko przykrywka te sklepy juz nieespomne o bankach co robią

 • Gość 2014-06-06 23:15:41

  Tak naprawdę nowym właścicielem Praktikera został p. Artur Trawiński, właściciel firmy z branży MLM - "FM Group"

 • Gość 2014-03-20 19:22:53

  Powiem Wam kto kryje się za tą transakcją - Agata Meble. Wiadomość na 99% pewna. Już szukają Dyrektorów i zastępców w całej Polsce :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,49

 • Śr

  3,67

 • Min

  2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane