Prawie 6 mld zł przychodów Emperii po czterech kw. 2010 r.

Autor: dlahandlu.pl 2 marca 2011 09:23

Prawie 6 mld zł przychodów Emperii po czterech kw. 2010 r.

Emperia podała wyniki finansowe za cztery kwartały ubiegłego roku. W tym czasie przychody spółki wyniosły 5,9 mld zł ( 5,53 mld zł w analogicznym okresie 2009 r.), a zysk z tego okresu wyliczono na 95,4 mln zł.

- Wyniki osiągnięte w IV kwartale zdaniem zarządu należy uznać za satysfakcjonujące. Rezultaty te są konsekwencją prowadzonych od wielu miesięcy procesów optymalizacji kosztów, co przede wszystkim dotyczyło kosztów centrali oraz kosztów logistyki w dystrybucji.
Osiągnięcie zadowalających wyników w dużej mierze związane jest z występowaniem coraz większego efektu skali w dystrybucji. Po pierwszej fazie ekspansji, kiedy nowo uruchomione centra dystrybucji przynosiły duże straty, spółka Tradis w większości centrów przekroczyła progi rentowności, co przekształciło straty wykazywane w poprzednich okresach w zyski. Poziom rentowności w tzw. nowych centrach dystrybucji jest jeszcze poniżej oczekiwań, ale wykazuje pozytywne tendencje, co pozwala spodziewać się dalszej poprawy efektywności - pisze zarząd spółki w komentrzu do wyników.

- Obecnie przed Emperią czas intensywnego rozwoju segmentu supermarketów. Jesteśmy przekonani, że posiadane przez nas kompetencje w obszarze detalicznym oraz obiecujące perspektywy rozwoju formatu supermarketów pozwolą nam nie tylko utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju ale je istotnie zwiększyć w następnych latach. Jednocześnie wierzymy, że konsekwentne udoskonalanie modelu supermarketu pozwoli nam podnosić poziom satysfakcji naszych klientów przy jednoczesnym budowaniu wartości dla naszych akcjonariuszy - pisze Artur Kawa, prezes zarządu Emperia Holding.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,22

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane