PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PRCH: 16 proc. najemców w centrach handlowych to firmy usługowe

Autor: dlahandlu.,pl 14 czerwca 2013 12:29

Jak wynika z danych PRCH w Europie w branży centrów handlowych zatrudnionych jest 5,1 mln pracowników, w tym w Polsce 400 tys. osób, co klasyfikuje Polskę na 4. miejscu w Europie pod względem liczby zatrudnionych.

Jak wynika z danych PRCH 16 proc. najemców, którzy wynajmują powierzchnię w centrach handlowych to usługodawcy różnego rodzaju: kina, restauracje, kawiarnie, salony fryzjerskie, kosmetyczne i spa.

- W przypadku, gdy w życie wszedłby zakaz handlu w niedzielę również te firmy musiałyby przestać świadczyć usługi dla klientów, o ile centrum handlowe nie ma oddzielnego wejścia do strefy kinowej, czy restauracyjnej - wyjaśnia Anna Szmeja - Kropolewska, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych. W centrach, gdzie strefa ta byłaby wydzielona lokale usługowe mogłyby w niedziele funkcjonować normalnie.

Projekt zmian do ustawy Kodeks pracy postuluje, by zakazem handlu w niedziele objęte były placówki handlowe z wyłączeniem stacji benzynowych.

Z szacunków PRCH wynika, że zakaz handlu w niedziele doprowadziłby do redukcji zatrudnienia o 10 proc. czyli ok. 40 tys. etatów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane