PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PRCH: Mniejsze sklepy też stracą na zakazie handlu w niedziele

www.portalspozywczy.pl 7 października 2016 13:37

- W sytuacji gdy duży sklep spożywczy czy elektromarket zostanie przymusowo zamknięty w niedzielę, zarządca nie otworzy obiektu dla pozostałych stu małych najemców galerii handlowej, ponieważ nie będzie ludzi, którzy przychodzą do tych największych - mówił Radosław Knap, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych podczas konferencji POHiD „Perspektywy i zagrożenia dla handlu nowoczesnego w Polsce”.

Jak zauważył Radosław Knap 80-90 proc. najemców w 500 centrach handlowych nie można sklasyfikować jako FMCG.

- Struktura jest złożona. Centrum handlowe to nie tylko jeden większy hipermarket, ale także usługi, moda, akcesoria, RTV, rozrywka, strefy gastronomiczne. Centra przeszły w Polsce wielką ewolucję - dodał.

Odnosząc się do projektu ograniczenia handlu w niedziele, Knap zauważył, że centrum handlowe nie podejmuje decyzji o otwarciu lub zamknięciu za wszystkie 150-200 sklepów, ale ponosi skutki tego co się z nimi wydarzy.

- W sytuacji gdy duży sklep spożywczy czy elektromarket zostanie przymusowo zamknięty w niedzielę, nie otworzy się obiektu dla pozostałych stu małych najemców galerii handlowej, ponieważ nie będzie ludzi, którzy przychodzą do tych największych. W rezultacie mniejsze punkty także będą zamknięte i to tylko dlatego, że znajdują się w tym obiekcie - dodał.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane