Premia absencyjna będzie wprowadzona we wszystkich sklepach Netto

www.portalspozywczy.pl 19 kwietnia 2017 21:41

Nie można nie widzieć pozytywnego wpływu wyższych wynagrodzeń na gospodarkę. Jednak musimy pamiętać także o tym, że więcej pieniędzy na płace to także wyższe koszty pracownicze, a rentowność biznesu jest podstawą funkcjonowania każdej firmy - mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Roman Borecki, HR Manager Netto Polska.

- Od ubiegłego roku sukcesywnie wprowadzamy wyższe wynagrodzenia dla naszych załóg. Podwyżki – w zależności od regionu - wynoszą od 10 do 20 proc. - mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Roman Borecki, HR Manager Netto Polska.

- Obecnie sprzedawcy w sklepach mogą liczyć na pensje od 2,4 do 2,7 tys. zł brutto, w aglomeracjach nawet wyższe, przy czym należy pamiętać, że w niektórych lokalizacjach do tej kwoty wliczona jest premia absencyjna. Została ona wprowadzona już w dwóch trzecich naszych sklepów, a do końca lipca będzie obowiązywała we wszystkich. Oprócz tego, mamy różnorodne systemy premiowania, nagród, bonusów i innych benefitów, które wpływają na atrakcyjność wynagrodzenia - dodaje.

- Jak co roku dokonujemy przeglądu systemów wynagradzania i dostosowujemy je do wymagań rynku. Sukcesywnie podnosimy pensje pracownikom. Wysokość podwyżek jest i będzie zróżnicowana w zależności od wymagań lokalnych rynków pracy, a niekiedy nawet pojedynczych sklepów - mówi Roman Borecki.

Najwyższa rotacja panuje wśród osób mających najkrótszy staż pracy, ale u nas wskaźnik rotacji poprawił się, co nas bardzo cieszy - dodaje Borecki.

więcej na portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,25

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane