PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Alma Market: Kończy się era hipermarketów

Autor: PAP 6 kwietnia 2012 09:02

Sieć delikatesów Alma Market, która liczy 33 placówki w całym kraju, zamierza otworzyć w tym roku 3-4 nowe sklepy w dużych skupiskach miejskich. Firma rozważa wprowadzenie na giełdę w przyszłym roku swojej spółki zależnej - Krakowski Kredens.

Jak poinformował w czwartek prezes Alma Market Jerzy Mazgaj, w maju br. zostanie otwarty nowy sklep w Gdyni, a następnie w Krakowie oraz dwa w aglomeracji warszawskiej. Obiekty będą miały po około 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni i zostaną sfinansowane ze środków własnych krakowskiej spółki.

- Powoli kończy się era hipermarketów w Polsce, ludzie chcą sklepów mniejszych, przyjaźniejszych i znajdujących się bliżej ich miejsca zamieszkania - ocenił Mazgaj.

Dodał, że Alma zamierza nadal rozwijać swoje delikatesy internetowe, które są dostępne w 13 miastach w całym kraju. Klienci w stolicy zaopatrywani są poprzez specjalnie uruchomione w tym celu centrum logistyczne. W innych miastach obsługa zamówień internetowych odbywa się za pośrednictwem sklepów.

- To działalność, która wspiera sklepy tradycyjne - zaznaczył prezes. Według niego średnio klienci delikatesów internetowych wydają podczas jednych zakupów ponad 250 zł.

Jak poinformował Mazgaj, Alma Market firma rozważa wprowadzenie na giełdę swojej spółki zależnej Krakowski Kredens. Możliwe byłoby to najwcześniej w czwartym kwartale przyszłego roku, z zachowaniem kontroli nad firmą przez spółkę-matkę.

Obecnie Krakowski Kredens posiada około 70 sklepów w całym kraju, w tym roku powstanie kolejne 6-10 placówek. Ich przychody w zeszłym roku wyniosły około 77 mln zł.

Prezes pytany o prognozy finansowe spółki na ten rok poinformował, że nie będą one podawane, ale spółka spodziewa się co najmniej 20 proc. wzrostu przychodów ze sprzedaży w związku z otwieraniem nowych sklepów. W zeszłym roku Alma Market miała blisko 843 mln zł przychodów ze sprzedaży i 6,7 mln zł zysku netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane