PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Alma Market: W tym roku ograniczyliśmy nieco plany ekspansji

Autor: www.dlahandlu.pl 2 listopada 2012 09:24

Prezes Alma Market: W tym roku ograniczyliśmy nieco plany ekspansji

W tym roku ograniczyliśmy nieco plany ekspansji, stąd też dwa otwarcia sklepów Alma oraz 4 Krakowskiego Kredensu. Jeżeli chodzi o Almę, to otworzyliśmy w maju 3 sklep w Trójmieście (zlokalizowany w Galerii Szperk), a zaledwie kilka tygodni temu - 6 sklep w Krakowie, w Centrum Handlowym Dekada. Szczególnie to otwarcie jest godne uwagi, dlatego że przemodelowaliśmy całkowicie wnętrze sklepu - jest odświeżone, bardziej nowoczesne -mówi Jerzy Mazgaj, prezes Alma Market.

-Jeżeli chodzi o Krakowski Kredens, to ten rok zamkniemy z czterema otwarciami. Za sobą mamy już 3 - w Żyrardowie, Kielcach i Łodzi, przed nami jedno - w Łomiankach - dodaje Jerzy Mazgaj.

- Nasza strategia się nie zmienia - stawiamy na jakość i przystępne ceny. Jestem pewien, że nasi stali klienci to doceniają, a dzięki nowej linii - Food&Joy - przyciągniemy również nowych. Przed kryzysem bronimy się poprzez aktywne działanie. Nasi klienci regularnie korzystać mogą z licznych promocji i obniżek cen, bardzo dbamy o to, żeby produkty z podstawowego koszyka zawsze miały przystępną cenę. Nie rezygnujemy również z jakości - nie zgadzam się bowiem z tym, że w obszarze jedzenia, zakupów spożywczych, można pójść na kompromis i godzić się na niższe standardy. Z moich obserwacji wynika, że jest dokładnie odwrotnie. Możemy kupić nieco mniej, ale produkty muszą trzymać jakość - wyjaśnia nasz rozmówca.

W okresie I półrocza 2012 roku, w odniesieniu do porównywalnego okresu roku ubiegłego, zarówno spółka dominująca Alma Market SA, jak i cała grupa kapitałowa osiągnęły wzrost przychodów ze sprzedaży. Przychody firmy w przypadku działalności kontynuowanej to 759 067 tys. zł (682 094 tys. zł w I półroczu 2011 r.). Zysk wyniósł 150 967 tys. zł (137 194 w analogicznym okresie roku ubiegłego).
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane