Prezes Almy: Aby obsłużyć e-klientów z Warszawy musieliśmy otworzyć oddzielny magazyn

Autor: dlahandlu.pl/KPMG 29 maja 2015 14:25

Prezes Almy: Aby obsłużyć e-klientów z Warszawy musieliśmy otworzyć oddzielny magazyn Fot. alma24.pl

- Internetyzacja życia codziennego w Polsce postępuje i na te trendy trzeba odpowiedzieć. Z tego względu Alma Market kładzie duży nacisk na obecność w nowych kanałach, przede wszystkim w formie sklepu internetowego - mówi Jerzy Mazgaj, prezes Alma Market, w komentarzu do raportu KPMG "Na rozdrożu. Wyzwania i priorytety sieci spożywczych w Polsce".

Innym zjawiskiem zauważalnym w kanale online jest większy koszyk zakupowy w porównaniu z kanałem fizycznym. Wynikać może to z darmowej dostawy przy określonej wartości zakupów, ale także z faktu, że w przypadku konieczności zrobienia dużych zakupów - a więc i ciężkich - dostawa do domu jest wielkim ułatwieniem.

- Dochodzi tu aspekt unikalności naszej oferty i wielkości sieci fizycznych sklepów – wielu z naszych produktów klient nie znajdzie w sklepach w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, a nie jesteśmy w stanie być wszechobecni jak dyskonty. Tak więc, choć e-commerce nie jest uniwersalną receptą dla każdej sieci detalicznej, w naszym przypadku się sprawdza. W kanale internetowym realizujemy już 8 proc. naszej rocznej sprzedaży, a żeby obsłużyć klientów z Warszawy, musieliśmy otworzyć oddzielny magazyn na zamówienia internetowe - podkreśla prezes Alma Market.

Sieć zarządzana przez Jerzego Mazgaja stara się także wykorzystać możliwości związane z technologią mobilną. Uruchomiła np. aplikację Smart Menu, dzięki której klienci otrzymują przepisy i porady kulinarne powiązane z listami zakupowymi.

- Możliwości wykorzystania nowych technologii jest bardzo wiele, np. w połowie 2014 roku we współpracy z firmą Samsung umożliwiliśmy klientom zakupy w sklepie internetowym wyłącznie przy wykorzystaniu telewizora - mówi Mazgaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane