Prezes Bać-Polu na V FRSiH: Otwieramy jeden sklep sieci SPAR tygodniowo

Autor: portalspozywczy.pl 17 października 2012 19:19

- Otwieramy jeden sklep sieci SPAR tygodniowo. Są to placówki o powierzchni ok. 300 mkw., które organizujemy w tzw. twardej franczyzie. Mamy bardzo wiele propozycji od właścicieli obiektów - głównie ze wschodnich rejonów Polski - powiedział podczas panelu "Franczyza w Polsce - małe formaty, wielkie perspektywy" na V Forum Rynku Spożywczego i Handlu, Leszek Bać, prezes zarządu, Bać-Pol SA.

Jak podkreślił Leszek Bać, zainteresowanie franszyzą sieci SPAR wykazują także właściciel obiektów o powierzchni powyżej 300 mkw. i dla nich Bać-Pol także ma oferty.

Bać-Pol rozwija cztery formaty sieci: SPAR Express do 200 mkw., supermarket SPAR (200 - 1000 mkw.), EuroSPAR (1000 - 2500 mkw.) i InterSPAR (powyżej 2500 mkw.). - Obecnie prowadzimy trzy sklepy typu EuroSPAR, ale jeszcze nie mamy żadnego InterSPARA - dodał Leszek Bać. Obecnie spółka zarządza 100 sklepami SPAR.

Prezes zaznaczył także, że w Polsce działają tak naprawdę trzy twarde franczyzy - SPAR, Intermarche oraz Delikatesy Centrum. - Reszta sieci handlowych jest oparta o miękką franczyzę i sklepy łatwo przechodzą z jednej organizacji do drugiej - dodał.

Zdaniem Leszka Bacia, rozwój franczyzy na rynku handlowym jest nieunikniony. - Obecnie problemem każdego niezależnego sklepu nie jest to czy przystąpić do franczyzy, ale jakiego partnera wybrać. Na rynku jest spore zmieszanie, więc franczyzobiorcy analizują działa lania sieci, by nie stracić, jak w przypadku upadku Bomi - komentował prelegent.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,33

  • Min

    0,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane