PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Bakallandu: Podatek będzie dodatkowym wyzwaniem w czasie negocjacji z sieciami handlowymi

www.portalspozywczy.pl 11 lutego 2016 09:17

Ciągle nie wiemy jaki ostatecznie kształt przyjmie ustawa dot. podatku od sieci handlowych. Należy jednak podkreślić, że każdy podatek jest kosztem, którego konsekwencje poniosą wszyscy uczestnicy obrotu gospodarczego, włączając w to też konsumentów. Nie można też zapominać, że pobór podatku może spowodować konieczność dodatkowych kosztów jego poboru, zwłaszcza, że w planach jest uzależnienie od obrotu oraz dodatkowe stawki za dni świąteczne - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Marek Moczulski, prezes Bakalland.

Zdaniem prezesa Bakallandu można odnieść wrażenie, że koncepcja jest mało przemyślana, a co najmniej wątpliwa.

- Należy liczyć się z tym, że podatek może być „przerzucony” na dostawców, którzy, albo dalej będą musieli obniżać swoje marże, które w wielu wypadkach i tak już uległy erozji,  albo będą zmuszeni do podwyżek cen. Dla części producentów może być to bolesne, gdyż w wielu segmentach rynku mieliśmy do czynienia z podwyżkami cen surowców. Ten czynniki został dodatkowo wzmocniony poprzez osłabienie złotego - dodaje Marek Moczulski.

Jego zdaniem podatek , jeśli zostanie uchwalony, wpłynie  na wszystkich w spożywczym sektorze. - Dla rynku bakalii może być o tyle bolesne, że wszystkich dotknęły historycznie wysokie ceny surowców oraz drożejący dolar. Dlatego też ewentualny podatek będzie dodatkowym wyzwaniem w czasie negocjacji z sieciami handlowymi - dodaje szef Bakallandu

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane