PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes bdsklep.pl: Nie wysokość, a mechanizm podatku jest niewłaściwy

www.portalspozywczy.pl 28 stycznia 2016 10:14

- Pomysł dodatkowego opodatkowania sklepów internetowych wynika z braku zrozumienia wyraźnych różnic między handlem tradycyjnym, a elektronicznym. Nie chodzi o wysokość podatku, a o jego mechanizm – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Jacek Palec, prezes zarządu bdsklep.pl.

– Podstawową różnicą między handlem tradycyjnym, a elektronicznym jest miejsce zawierania umowy. W przypadku handlu tradycyjnego jest to lokal sprzedawcy, który to lokal konkuruje ze znajdującymi się w jego pobliżu podmiotami. W przypadku handlu elektronicznego umowa zawierana jest na odległość, a tym samym nie istnieją bariery konkurencji geograficznej – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Jacek Palec, prezes zarządu bdsklep.pl.

Jego zdaniem, opodatkowując sklepy internetowe, których struktury organizacyjne znajdują się w Polsce, zmniejszona zostanie ich konkurencyjność w stosunku do biznesów zagranicznych, które świadczą swoje usługi w Polsce.

– Zastosowanie takiego mechanizmu podatkowego wpłynie nie tylko na obniżenie przewagi konkurencyjnej rodzimych e-sklepów, ale również ograniczy eksport polskich produktów, zmniejszy dynamikę rozwoju polskich firm, ich udział na naszym rynku, a także może doprowadzić do przeniesienia części e-sklepów za granicę, co z kolei spowoduje zmniejszenie wpływów do budżetu państwa – tłumaczy Jacek Palec.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • właściciel sklepu interne 2016-02-01 15:29:11

  Zagraniczne sklepy też zostaną opodatkowane.

 • niewolnik 2016-01-28 15:46:18

  naprawdę?

  przecież największe e-sklepy są zagraniczne!

  nie płacą ani złotówki w Polsce

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,55

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane