Prezes bdsklep.pl: Polacy w końcu zaufali e-sklepom spożywczym

Autor: dlahandlu.pl 13 stycznia 2017 11:06

Prezes bdsklep.pl: Polacy w końcu zaufali e-sklepom spożywczym Na zdj. Jacek Palec, prezes bdsklep.pl; fot. mat.pras.

- W 2016 roku co drugi polski internauta korzystał z możliwości zakupów online. Ten wynik
w porównaniu do poprzednich lat sprawia, że śmiało możemy stwierdzić: Polacy w końcu zaufali e-sklepom, nie tylko jako sprzedawcom ubrań czy elektroniki, ale również produktów spożywczych - uważa Jacek Palec, prezes bdsklep.pl.

 – Widać to również w liczbach – nasz sklep odwiedziło ponad 2 razy więcej klientów niż w roku 2015, a w grudniu 2016 przekroczyliśmy rekordową dla nas liczbę 1,2 mln użytkowników. Polacy również odeszli od sezonowego kupowania przez Internet, a korzystanie z możliwości e-handlu stało się dla nich naturalną częścią miesięcznych planów zakupowych oraz sposobem ominięcia długich kolejek i zaoszczędzenia czasu – mówi Jacek Palec.

Zdaniem prezesa bdsklep.pl wartym uwagi trendem w 2016 roku był wzrost korzystania ze sklepów internetowych za pomocą urządzeń mobilnych. – Wprawdzie konsumenci nadal finalizują zakupy na desktopie, ale to na telefonie najczęściej wyszukują i porównują produkty, a następnie decydują o ich zakupie. To tylko niektóre z ważnych momentów w minionym roku, jednak niewątpliwie pod wieloma względami 2016 był przełomowy dla polskiego rynku e-handlu. Dla nas również taki był – pozyskaliśmy inwestora, rozwinęliśmy ofertę produktową, dostaliśmy wyróżnienie najlepszego sklepu internetowego w kategorii „Żywność” wg. Opineo.pl  – mówi nasz rozmówca.

Czego możemy spodziewać się w 2017? – Zdecydowanie dalszego wzrostu rynku e-grocery,
może właśnie teraz doczekamy się wielkiego boom na codzienne zakupy produktów spożywczych przez Internet – polscy konsumenci i e-sklepy na pewno są na to gotowi  – przekonuje Jacek Palec.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,38

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane