Prezes bdsklep.pl: Polski e-handel potrzebuje przewidywalności

www.portalspozywczy.pl 26 lutego 2016 16:37

„Plan Morawieckiego” to na razie zbiór ogólników. Nie można odmówić ministrowi ambicji, natomiast na obecnym etapie trudno jest stwierdzić, jak ten zarys strategiczny wpłynie na branżę e-handlu – mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Jacek Palec, prezes zarządu bdsklep.pl.

Dodatkowe regulacje, które są procedowane przez rząd, jak choćby te związane z podatkiem od handlu czy lepszą ściągalnością podatku VAT według opinii Jacka Palca nie idą zupełnie w parze z zapowiedziami ministra Morawieckiego.

Prezes zarządu bdsklep.pl. dodaje, że polski biznes, a szczególnie ten rozwijający się najszybciej, czyli polski e-handel, potrzebuje przede wszystkim przewidywalności w podejmowanych przez polski rząd aktywnościach i stabilnego partnerstwa.

– Przykładem działań destabilizujących dynamiczny wzrost handlu internetowego, jest dołączenie w ostatniej chwili e-handlu do projektu związanego z opodatkowaniem sklepów wielkopowierzchniowych – co pokazuje brak zrozumienia tego biznesu i jest niezwykle niepokojące – tłumaczy Jacek Palec.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane