Prezes Bomi: Franczyza jest efektywna i szybka

Autor: portalspozywczy.pl/dlahandlu.pl 6 lutego 2011 20:51

Prezes Bomi: Franczyza jest efektywna i szybka

Grupa Bomi ma dla przyszłych partnerów bardzo atrakcyjny pakiet . W tej chwili z programu Top", skierowanego do najbardziej lojalnej grupy naszych partnerów, korzysta już 230 placówek - mówi Marek Romanowski, prezes Grupy Bomi.

Z niewielkiej liczby sklepów na początku roku udało się nam stworzyć sprawną organizację, co pokazuje, że jest to właściwy kierunek. Franczyzobiorcom daliśmy alternatywę nie tylko cenową, ale i organizacyjną. Małym placówkom brakuje bowiem szkoleń, wspólnego systemu zarządzania towarem oraz sprawnego systemu informatycznego, pozwalającego zarówno na właściwe planowanie sprzedaży, jak i kosztów.

Jeżeli do tego dołączymy sprawną logistykę, a Rabat Serwis jest jednym z najlepszych partnerów jeśli chodzi o ten segment, to mamy patent na sukces. To pokazuje 2010 rok i lata kolejne. Panel dystrybucyjno-franczyzowy da 20 mln zł zysku. Do końca 2013 r. w programie Top" chcemy zrzeszać 700 sklepów. To realne założenia. Pamiętajmy też, że w budowaniu franczyzy punktem kluczowym jest liczba placówek. Carrefour chce mieć 200 sklepów w formule Express. My zrobiliśmy to rok wcześniej.

Grupa Bomi to w tej chwili trzy sieci franczyzowe. Czy ich rozwój nadal będzie przebiegał wielotorowo?

Tak, a wynika to z dostosowania się do potrzeb klientów na lokalnych rynkach. Na północy Sieć 34 ma silną markę, więc chcemy ja rozwijać pod tą nazwą. Podobnie jest ze sklepami Livio w centralnej Polsce oraz placówkami Elde na południu kraju. Na tych terenach jesteśmy w stanie bardzo szybko pozyskać nowych odbiorców. Rebranding sieci franczyzowych zapewne nastąpi, gdyż budowanie trzech ogniw w dłuższej czasowej perspektywie nie jest dobrą strategią. Jeśli chodzi o sam kierunek franczyzowy - jest bardzo efektywny i szybki.

(...)

Opublikowany fragment, jest częścią większego wywiadu, którego serwisom portalspozywczy.pl i dla handlu.pl udzielił Marek Romanowski, prezes Grupy Kapitałowej Bomi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,91

  • Min

    2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane