PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Bomi: Poza Lidlem i Biedronką chyba żadna z sieci nie zarabia na siebie

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 23 lipca 2012 08:54

Prezes Bomi: Poza Lidlem i Biedronką chyba żadna z sieci nie zarabia na siebie

Rośnie liczba wniosków o ogłoszenie niewypłacalności. Witold Jesionowski, prezes Bomi, sieci delikatesów, która oczekuje w gdańskim sądzie na werdykt w sprawie wniosku o upadłość układową, twierdzi, że po budowlance przyjdzie czas na handel spożywczy. Według niego kłopoty Bomi to tylko wierzchołek góry lodowej. - Obecnie poza Biedronką i Lidlem chyba żadna z sieci nie zarabia na siebie - ocenia na łamach "Dziennika Gazety Prawnej".


Tylko w ubiegłym tygodniu do sądów trafiły wnioski o upadłość notowanej na giełdzie spożywczej spółki Wilbo oraz firmy z branży doradztwa finansowego A-Z Finanse. Liczba wniosków o upadłość drastycznie rośnie, co potwierdzają dane zebrane przez "DGP" w sądach. W największych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Katowice czy Gdańsk, w pierwszych sześciu miesiącach roku było ich o połowę więcej. W stołecznym sądzie w czerwcu codziennie pojawiały się jeden, dwa wnioski. Podobnie było w Gdańsku, Szczecinie i we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska w pierwszych sześciu miesiącach wniosków było dwa razy więcej.
Ogółem w Polsce działa około 1,8 mln firm. Tymczasem w pierwszym półroczu w sądach oficjalnie ogłoszono upadłość tylko 472 przedsiębiorstw - o 26 proc. więcej niż w I półroczu 2011 r. - pisze "DGP".
DSS, PBG, Bomi - to tylko najgłośniejsze przypadki firm, które czekają na decyzje sądów o upadłości. Ekonomiści uważają, że podobnych przypadków będzie przybywać z każdym miesiącem. W I półroczu liczba wniosków o upadłość firm wzrosła bowiem o jedną trzecią.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Zwierzu 2012-08-05 07:30:51

    Niech płacą takie same podatki jak MY Polscy Przedsiębiorcy!

  • -on- 2012-08-01 22:33:39

    Otwórzcie więcej Biedronek, lidlów itd niech kapitał dalej wypływa z kraju. Niech wszystko upadnie, a wszyscy sklepikarze staną po zasiłek lub wsparcie MOPS-u.

  • grw 2012-07-30 14:06:40

    jak to mozliwe?????????

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane