PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Bomi: W czwartym kwartale spółka będzie funkcjonowała w nowej formule franczyzowej

Autor: PAP 1 września 2012 17:42

Prezes Bomi: W czwartym kwartale spółka będzie funkcjonowała w nowej formule franczyzowej

Sieć delikatesów Bomi utworzyła rezerwy w wysokości 680 mln zł z tytułu trwałej utraty wartości aktywów, co obciążyło wyniki spółki za pierwsze półrocze 2012 roku - poinformowała spółka w komentarzu do raportu okresowego.

Utworzenie rezerw jet podyktowane faktem złożenia przez część spółek grupy kapitałowej wniosków o upadłość: Bomi w dniu 10 lipca, Rabat Service 13 lipca, grupa kapitałowa Bomi Centrala 30 lipca 2012 roku.
"Konsekwencją powyższych zdarzeń oraz pogarszającej się sytuacji finansowej i wypowiedzenia umów kredytowych przez banki było utworzenie rezerw z tytułu trwałej utraty wartości na znaczną część aktywów Bomi na łączną kwotę 680 mln zł" - podała spółka.
Największy wpływ na zmniejszenie sumy bilansowej oprócz straty operacyjnej za pierwsze półrocze miało utworzenie rezerw z tytuły trwałej utraty wartości na następujące składniki aktywów: wartość firmy z przejęcia firmy Rast - 133 mln zł oraz udziały i akcje w innych podmiotach - 602 mln zł. Pozostałe rezerwy dotyczyły aktualizacji wartości środków trwałych spółki oraz majątku obrotowego - przede wszystkim należności.
W efekcie aktywa spółki Bomi na dzień 30 czerwca 2012 roku wynoszą 95 mln zł, przy kapitałach własnych minus 213 mln zł.
"Zdaniem zarządu istnieje realna szansa na kontunuowanie przez Bomi działalności poprzez przekształcenie obecnego modelu biznesowego na model franczyzowy, co winno umożliwić obsługę propozycji układowych w przypadku ich zaakceptowania przez wierzycieli, zaś w zakresie największej spółki Rabat Service zawężenie jej działalności handlowej do terytorium Polski północnej i również realizację zaproponowanych we wniosku do sądu propozycji układowych" - napisano w raporcie.
"Obecnie prowadzone przez zarząd Bomi rozmowy z kontrahentami na temat franczyzy wchodzą w decydującą fazę i w ocenie zarządu spółka w czwartym kwartale będzie już funkcjonować w całkowicie nowej formule franczyzowym z minimalnym zapleczem kadrowym i administracyjnym bez sklepów własnych" - dodano.
W efekcie utworzenia rezerw strata netto grupy Bomi w pierwszym półroczu 2012 roku wyniosła 734 mln zł, strata operacyjna 723 mln zł, a wynik EBITDA minus 712 mln zł. Skonsolidowane przychody Bomi wyniosły w pierwszych sześciu miesiącach tego roku 594 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • klient 2012-09-11 19:46:20

  Kto rozkradł BOMI to afera większa niż afera Marcina P

  Klient

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,45

 • Śr

  4,19

 • Min

  2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane