PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes BP: W tym półroczu zdecydujemy, czy rozwijamy sieć przystacyjnych sklepów z Carrefourem

Autor: wnp.pl 2 marca 2012 14:39

O wspólnym projekcie koncernu BP i sieci Carrefour w Polsce mówi Bogdan Kucharski, prezes British Petroleum (BP) na Polskę.


Współpracujecie z siecią Carrefour w zakresie przystacyjnych sklepów. Czy zapadła już decyzja o rozszerzeniu projektu na cały kraj?

Projekt wciąż jest na etapie pilotażowym. Mamy na chwilę obecną sklepy Carrefour na 10 stacjach w różnych miejscach w Polsce, na różnych rynkach lokalnych. Ten wybór był celowy, aby przetestować jak ten pomysł będzie sprawdzać się w różnych warunkach rynkowych. Myślimy jeszcze o uruchomieniu jednego lub dwóch sklepów na stacjach, które będą budowane od nowa. Jeszcze w pierwszej połowie tego roku chcemy podsumować dotychczasowe rezultaty i jeśli będą one satysfakcjonujące to rozpoczniemy wdrożenie na większą skalę.

Na dzisiaj wyniki są pozytywne, choć na pewno jeszcze nie idealne. Zarówno my jak i Carrefour uczymy się tego biznesu praktycznie od nowa - wchodzimy na nowe rynki. Szczególnie dużym wyzwaniem jest logistyka całego projektu. Jest jeszcze za wcześnie aby powiedzieć, że na pewno będziemy ten projekt kontynuować, niemniej ja jestem w tej sprawie optymistą.

Czy współpraca obejmuje tylko stacje miejskie czy także te przy trasach?

I jedne i drugie. Widzimy na pewno, że stacja miejska potrzebuje innego asortymentu niż ta, która obsługuje ruch tranzytowy i staramy się na bieżąco do tych potrzeb dostosowywać. Nie jest to jednak nic nowego w stosunku do obecnej sytuacji na stacjach BP.

Zdarza się, że nasze stacje miejskie stają się po części takim sklepem osiedlowym, gdzie okoliczni mieszkańcy mogą zaopatrzyć się w świeże pieczywo czy warzywa. Wyzwanie polega jednak na tym, aby stacja ta nie stała się tylko sklepem osiedlowym i nadal znaczącą część przychodów czerpała z oferty paliwowej. Trzeba więc pamiętać o odpowiednich proporcjach.

Na czym mają polegać korzyści z tej współpracy dla obu partnerów?


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane