PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Carrefoura: Dopasowujemy ofertę do potrzeb regionów, miast, a nawet dzielnic

Autor: dlahandlu.pl/KPMG 30 czerwca 2015 12:40

- Realizacja strategii multiformatowej pozwala firmie na dopasowanie form sprzedaży i oferty sklepów do potrzeb lokalnego klienta. Co ważne, dopasowanie to uwzględnia nie tylko oczekiwania klientów w skali regionu, ale również wybranego miasta czy nawet dzielnicy - mówi Guillaume de Colonges, prezes Carrefour Polska, w komentarzu do raportu KPMG "Na rozdrożu. Wyzwania i priorytety sieci spożywczych w Polsce".

Carrefour pragnie zaproponować swoim klientom bogatą i różnorodną ofertę produktów, dostosowaną do ich oczekiwań zarówno pod względem asortymentu, jak i cen. - Polacy poszukują obecnie produktów wysokiej jakości. Carrefour dostrzega te oczekiwania i w odpowiedzi na nie wprowadza szereg nowych linii i kategorii produktów, m.in. bio, ekologicznych, sojowych, bezglutenowych czy dla diabetyków, jak również produktów naturalnych pod marką Jakość z Natury Carrefour czy z segmentu premium. Sieć inwestuje również w produkcję najwyższej jakości mięs i wędlin, która odbywa się na miejscu w sklepie, w specjalnie stworzonych wędzarniach. Celem tych wszystkich działań jest zaoferowanie klientom najbardziej różnorodnego i ciekawego asortymentu produktów i tym samym zbudowanie przewagi konkurencyjnej na rynku - podkreśla Guillaume de Colonges.

Prezes sieci dodaje, że w 2015 roku priorytetem Carrefour jest również rozwój formatu sklepów convenience. - Na przestrzeni ostatnich lat nasza spółka stworzyła solidną bazę, na którą składa się ponad 460 sklepów Carrefour Express oraz Globi. Carrefour oferuje franczyzobiorcom trzy podstawowe koncepty sklepów, w zależności od tego, jakie są potrzeby lokalnego rynku. W tym roku stworzyliśmy również zupełnie nowy model współpracy w ramach marki Carrefour Express, który nazwaliśmy franczyzą „dla młodych”. To oferta skierowana do młodych, dynamicznych osób z wykształceniem co najmniej średnim lub wyższym. Dzięki specjalnym warunkom współpracy oferowanych przez Carrefour, mogą oni rozpocząć swoje kariery i prowadzić własny biznes pod znaną marką, bazując jednocześnie na sprawdzonym know-how - dodaje prezes Carrefour Polska.

Zdaniem de Colongesa, strategia multiformatowa jest odpowiedzią na wymagania rynku, pozwala oferować klientom różne formaty sklepów, odpowiadające ich zwyczajom zakupowym wraz z dopasowaną ofertą. Z tego powodu jest ona elementem budowania przewagi konkurencyjnej Carrefour na polskim rynku oraz filarem długoterminowej strategii rozwoju firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane