Prezes Carrefoura: Nie planujemy sprzedawać głównych aktywów by pozyskać fundusze

Autor: Planet Retail 29 maja 2013 09:05

Prezes Carrefoura: Nie planujemy sprzedawać głównych aktywów by pozyskać fundusze

Georges Plassat, prezes grupy Carrefour, poinformował o aktualizacji strategii dla globalnego rozwoju sieci. Obecnie, sieć zamierza skupić się na trzech regionach: Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji. Jak podkreśla prezes, Carrefour nie ma planów sprzedaży aktywów, by pozyskać w ten sposób środki finansowe na inwestycje - informuje serwis Planet Retail.

Prezes grupy Carrefour, pytany o plany dalszych dezinwestycji, odpowiedział: - Czy zamierzamy wszędzie pozostać w obecnym kształcie? Nie jesteśmy pewni. Jednak nie ma ani potrzeby, ani planów, by pozyskiwać fundusze poprzez sprzedaż naszych głównych aktywów.

Georges Plassat poinformował, ze większość wydatków inwestycyjnych, planowanych na poziomie 2,3 mld euro (czyli 3 mld USD), zostanie przeznaczone na inwestycje na rodzimym rynku Carrefoura. - To kraj, który wymaga inwestycji, a nie przeprowadziliśmy żadnych od 10 lat - mówi.

Przypomnijmy, że kilka dni temu rynek obiegła wiadomość, iż sieć Carrefour może wycofać się z rynków wschodzących, w tym Polski. Pogłoski o możliwym wyjściu spowodowały przecenę akcji francuskiego giganta.

Wcześniej spółka poinformowała o zamiarze pozyskania 530 mln euro ze sprzedaży 25 proc. udziałów w bliskowschodnich przedsięwzięciach, grupie inwestorów z Dubaju.

Jak podał wówczas serwis bankier.pl, za agencja Reuters, wizja nowego prezesa spółki zakłada, że Carrefour powinien zredukować zadłużenie i skupić się na rozwoju biznesu w Europie Zachodniej. Strategia ekspansji obejmuje też Chiny i Brazylię. Pieniądze na te cele mają pochodzić ze sprzedaży oddziałów ulokowanych w krajach rozwijających się.

Od maja ubiegłego roku francuski gigant sprzedał aktywa o wartości blisko 3 mld euro - pod młotek poszły sieci sklepów w Indonezji, Kolumbii, Malezji i Turcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • gosc 2013-05-29 17:33:53

  jaka dirma?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  7,38

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane