Prezes Carrefoura: Rynek hipermarketów nadal ma potencjał

www.portalspozywczy.pl 7 stycznia 2015 14:30

Prezes Carrefoura: Rynek hipermarketów nadal ma potencjał

- Mimo iż wydaje się, że rynek hipermarketów w Polsce jest nasycony, to nadal widzimy możliwości rozwoju tego formatu sklepów, ale w wyselekcjonowanych i najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Guillaume de Colonges, prezes zarządu Carrefour Polska.

Carrefour to sieć multiformatowa, pod której szyldem działa obecnie w Polsce ponad 700 sklepów w takich formatach jak: hipermarkety, supermarkety oraz sklepy osiedlowe. Celem wszystkich podejmowanych przez nas inwestycji, jest dążenie do maksymalnego zaspokojenia potrzeb klientów w każdym z tych formatów. Aby to zrobić, oferta Carrefour musi być stale dostosowywana do oczekiwań klientów, a oczekiwania te w każdym z regionów Polski są inne. Co więcej, są one inne nawet w ramach dwóch dzielnic tego samego miasta. Dlatego jeszcze raz chcę podkreślić zmianę w koncepcji naszej ekspansji w Polsce. Nie chcemy w każdym, kolejnym mieście otwierać takich samych hipermarketów, supermarketów czy sklepów osiedlowych. Wdrażamy projekt, w którym każdy sklep oferuje dopasowane formy sprzedaży i ofertę w 100 proc. odpowiadającą na potrzeby lokalnego klienta. Chcemy, aby każdy z naszych formatów był liderem na swoim lokalnym rynku

W październiku Carrefour otworzył nowy hipermarket. Czy oznacza to, ze Carrefour wraca do inwestowania w swoje największe placówki?

Tak, po kilku latach wróciliśmy do otwierania hipermarketów. W połowie października 2014 r. otworzyliśmy w Pile nasz 96 hipermarket na polskim rynku. Już teraz mogę powiedzieć, że doskonale wpisał się on w potrzeby lokalnych klientów. Dlatego chcemy kontynuować ekspansję w tym formacie otwierając nawet kilka hipermarketów rocznie. W 2014 roku sfinalizowaliśmy umowy dotyczące uruchomienia czterech nowych placówek w dużych galeriach handlowych, m.in. w Wołominie (CH Fabryka), Poznaniu (CH Posnania) oraz dwie w Warszawie (Galeria Wilanów oraz Galeria Północna). Mimo iż wydaje się, że rynek hipermarketów w Polsce jest nasycony, to nadal widzimy możliwości rozwoju tego formatu sklepów, ale w wyselekcjonowanych i najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach.

W listopadzie Carrefour otworzył nową galerią Sonata Park w Sochaczewie, która powstała na parkingu istniejącego już hipermarketu. Czy podobna przyszłość czeka kolejne działki należące do Carrefour w Polsce?

  • limi 2015-02-06 23:35:53

    a czy w rzeszowie zamiast reala będzie carrefour?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane