Prezes Carrefoura: W sklepach, które poddaliśmy remodelingowi notujemy nawet 20 proc. wzrost obrotów

www.portalspozywczy.pl 27 sierpnia 2012 21:41

Prezes Carrefoura: W sklepach, które poddaliśmy remodelingowi notujemy nawet 20 proc. wzrost obrotów

Od 2011 r. sieć Carrefour prowadzi program rewitalizacji i odświeżenia wizerunku wybranych hipermarketów sieci. Jak dowiedział się serwis portalspozywczy.pl zmiany zostaną wprowadzone w siedmiu najbardziej o prestiżowych lokalizacjach, w jakich działają sklepy francuskiej sieci w Polsce.


Zmiany zostały już wprowadzone w hipermarketach działających w warszawskich centrach handlowych Arkadia, Targówek, właśnie kończą się prace w sklepie w CH Reduta. Ruszył także remont hipermarketu w Galerii Mokotów. - Mamy wybrane także trzy inne lokalizacje, które planujemy zrealizować w następnym roku. W sumie jednak, będzie ich nie więcej niż siedem, będą to najbardziej prestiżowe lokalizacje, w jakich działają duże sklepy sieci Carrefour. Tam gdzie widzimy największy potencjał - mówi Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska.
Prezes podkreśla, że firma jest bardzo zadowolona z wyników sklepów, w których zmiany zostały przeprowadzone. - W placówkach, które poddaliśmy remodelingowi notujemy między 10 a 20 proc. wzrostu obrotów, w stosunku do ich obrotów sprzed remontu - tłumaczy Jean Anthoine.
Jak już pisał serwis www.portalspozywczy.pl, w ciągu najbliższych dwóch lat sieć Carrefour chce w Polsce nie tylko remontować duże sklepy i otwierać małe, placówki osiedlowe, ma w planach także uruchomienie dwóch nowych hipermarketów.
- Priorytetem, dla nas jest oczywiście rozwój sieci franczyzowej. W roku 2012 chcemy otworzyć ponad 200 sklepów osiedlowych. W kolejnych latach chcemy utrzymać, tempo otwarć ponad 200 sklepów. Ale w najbliższych latach nie będziemy otwierać tylko małych sklepów. Przewidujemy także otwarcie dwóch hipermarketów. Pierwszy może ruszyć pod koniec 2013 r., zaś drugi w roku 2014. W tej chwili mogę przekazać, że jednym z tych obiektów będzie hipermarket w Poznaniu, w dzielnicy Rataje, a drugi w Gdyni - mówi prezes Carrefour Polska.
Szef Carrefoura w Polsce zadeklarował, że analizuje możliwości przejęć operatorów na polskim rynku. - Obserwujemy wszelkie tego typu możliwości, pojawiające się na rynku w Polsce, ale przed pojęciem ostatecznych decyzji, Grupa Carrefour poddaje takie oferty solidnym analizom - tłumaczy Jean Anthoine.

 

Czytaj: portalspozywczy.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,87

  • Min

    2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10991

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 784717

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane