Prezes Dino o zakazie handlu: Klienci przeniosą zakupy na inne dni

www.portalspozywczy.pl 30 listopada 2017 12:00

Prezes Dino o zakazie handlu: Klienci przeniosą zakupy na inne dni

Jeśli ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele, która ma zacząć obowiązywać od 1 marca 2018 roku, przejdzie cały proces legislacyjny, w przyszłym roku w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Jak ta zmiana może wpłynąć na działalność sieci handlowych? Szymon Piduch, prezes Dino Polska mówi serwisowi portalspozywczy.pl, że niedziela jest dla Dino najsłabszym dniem handlowym w tygodniu.

Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku - tak zakłada uchwalona przez Sejm ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele.

Jeśli Senat przyjmie ustawę bez poprawek, a Prezydent ją podpisze, handel detaliczny czekają duże zmiany? Co o tym myślą sieci handlowe? Jak się przystosują?  - Dino jest siecią marketów na codzienne zakupy, usytuowanych blisko miejsca zamieszkania klientów. Nasz asortyment to przede wszystkim produkty spożywcze, z dużym udziałem produktów świeżych, po które nasi klienci przychodzą do nas kilka razy w tygodniu - mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Szymon Piduch, prezes Dino Polska.

- Niedziela jest dla Dino najsłabszym dniem handlowym w tygodniu. Spodziewamy się, że nasi klienci przeniosą swoje zakupy na inne dni, w szczególności na sobotę i poniedziałek - dodaje.

Sklepy Dino to supermarkety proximity o średniej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej ok. 400 m2. Według stanu na 30 września 2017 sieć liczy 718 placówek, które oferują ok. 5 tys. pozycji asortymentowych (tzw. SKU), w tym w większości produkty pod znanymi markami oraz produkty świeże. Od kwietnia 2017 roku spółka jest notowana na rynku głównym GPW. Na koniec czerwca 2017 roku Grupa Dino zatrudniała 11.420 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,36

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane