PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes E.Leclerc: Rok 2016 zakończyliśmy z obrotem na poziomie 2,7 mld zł

Autor: dlahandlu.pl 21 września 2017 13:03

Prezes E.Leclerc: Rok 2016 zakończyliśmy z obrotem na poziomie 2,7 mld zł Jean-Philippe Magre, prezes zarządu E.Leclerc Polska

- Jesteśmy przekonani, że uda się nam zakończyć 2017 rok wzrostem obrotów na poziomie 1,5-2 proc., bo widzimy, że lekko rośnie wskaźnik LfL. W przyszłym roku chcemy rozwijać się organicznie oraz zmodernizować i dodatkowo powiększyć kilka placówek. Prowadzimy kilka projektów, w tym Tarnowie, które mogą zaowocować otwarciem nowych sklepów - powiedział Jean-Philiphe Magre, prezes E.Leclerc Polska w czasie III Targów Produktów Spożywczych E.Leclerc.

Prezes E.Leclerc wskazywał, że sieć rozwija się w zgodzie z trendami konsumenckimi, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Jako przykłady trendów prezes Magre wskazał współpracę z polskimi, regionalnymi i lokalnymi dostawcami, rozwój szerokiej oferty produktów premium w tym bio, organicznych, bezlaktozowych, bezglutenowych oraz oferowanie zakupów w kanale e-commerce.

- Poszukujemy producentów, którzy wzbogacą naszą ofertę. Robimy to z myślą o naszych klientach, dla których różnorodność proponowanych produktów staje się dziś szczególnie ważna - podkreśla Jean-Philippe Magré, prezes E.Leclerc Polska

ARC Rynek i Opina zrobił dla E.Lecler badania, z których wynika, że konsumenci kupują żywność tradycyjną i lokalną, bo smakuje lepiej (65 proc.), taki zakup wspiera polską gospodarkę (51 proc.), taki zakup to świadomy wybór, tego co się je (49 proc.).  

Grupa E.Leclerc to obecnie 47 sklepów w 42 miastach, 11 e-sklepów, 15 stacji benzynowych, 600 dostawców, 5 tys. pracowników i 2,7 mld zł obrotów w 2016 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    4,03

  • Min

    2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane