PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Eko Holding: będziemy brać aktywny udział w konsolidacji handlu

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 2 marca 2011 07:28

Prezes Eko Holding: będziemy brać aktywny udział w konsolidacji handlu

- Zakładamy, że w tym roku pod szyldem EKO będzie działać minimum 300 sklepów. Sieć drogerii Jasmin powinna powiększyć się o kolejnych kilkadziesiąt sklepów, teraz w całym kraju działa ich 106. W przypadku sieci Rabat-Detal na koniec roku chcemy mieć 680 sklepów w miękkiej franczyzie i kolejnych 15 w twardej (teraz funkcjonuje 620 sklepów w miękkiej franczyzie i 8 w twardej) - powiedział w rozmowie z serwisem dlahandlu.pl Krzysztof Gradecki, prezes Grupy EKO Holding.

 - Rok 2010 wykorzystaliśmy do wzmocnienia pozycji Grupy na rynku. Przejęliśmy dwie sieci sklepów, ruszył projekt drogerii Jasmin, otwieraliśmy
nowe sklepy. Dla nas był to rok udany, który rozpoczęliśmy od debiutu na warszawskiej giełdzie. Ale zdaję sobie sprawę, że dla właścicieli małych
sklepów
i sieci był to trudny czas. Obserwujemy z ich strony duże chęci do włączania się do większych struktur, takich jak nasza. Tylko silna pozycja w kontaktach z producentami i dostawcami oraz atrakcyjna polityka marketingowa są w stanie zagwarantować sukces rynkowy - mówi Krzysztof Gradecki.

 - EKO Holding jest aktywnym graczem na rynku przejęć. Cały czas pracujemy nad kolejnymi akwizycjami. Interesują nas średnie spółki o obrotach rzędu 40-100 mln zł. Prowadzimy intensywne rozmowy zarówno w segmencie detalicznym, jak i dystrybucyjnym. To negocjacje na poważnym poziomie zaangażowania, ale mogą jeszcze potrwać. Blisko 80 mln zł na przejęcia mamy z emisji akcji - podsumowuje prezes Grupy Eko Holding.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane