PARTNER PORTALU
  • partner portalu - www.frigologistics.pl

Prezes Eko Holding: finalizacja przejęcia Rovity w pierwszym półroczu br.

Autor: PAP 21 marca 2011 14:18

Prezes Eko Holding: finalizacja przejęcia Rovity w pierwszym półroczu br.

Eko Holding zamierza sfinalizować przejęcie Rovity w pierwszym półroczu 2011 roku. Pracuje też nad kolejnymi przejęciami - powiedział w rozmowie z PAP Krzysztof Gradecki, prezes Eko Holding.

"W ciągu miesiąca zamierzamy przeprowadzić due-diligence. Rozpoczynamy prace nad wnioskiem do UOKiK. W ciągu 2-3 tygodni zamierzamy go złożyć. Nie powinno być problemu z uzyskaniem zgody, gdyż na terenie Rovity nie prowadzimy działalności. Mieliśmy dylemat jak rozwijać sieć sklepów zabezpieczając logistykę. Kupując Rovitę ten problem rozwiązujemy. Spółka ma ciekawą bazę logistyczną, która po dostosowaniu do naszych standardów da nam ogromne korzyści. Co ciekawe spółka ma magazyn chłodniczy, co jest dla nas ogromnie ważne" - powiedział Gradecki.

"Spółka będzie bazą do niezakłóconego rozwoju na tym terenie (w Polsce płd-wsch) w segmencie własnego detalu i franczyzy" - dodał i powiedział też, że Eko Holding sfinansuje transakcję z własnych środków.

Eko Holding planuje też kolejne akwizycje. "Rozmawiamy na temat przejęć z wieloma podmiotami, zarówno małymi, średnimi jak i dużymi" - powiedział Gradecki.

W piątek Eko Holding złożył też wniosek o przejęcie kontroli nad spółką Niwex z Jarosławia, która zajmuje się prowadzeniem sklepów detalicznych oraz hurtową sprzedażą mięsa i wędlin na terenie województwa podkarpackiego. Obecnie ma 17 sklepów oraz hurtownię mięsno-wędliniarską.

"Rozpatrujemy przejęcie tej spółki, ale jest ona obecnie w reorganizacji. Jeśli będzie gotowa do podjęcia transakcji, to to rozważymy. Złożyliśmy wniosek do UOKiK, żeby ewentualnie przyspieszyć proces pozyskiwania zgody, gdyby miało dojść do transakcji" - powiedział prezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,91

  • Min

    2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7654

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane