PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Eko Holding: Przejęcie Rovity oznacza dodatkowe 130 mln zł przychodów

Autor: dlahandlu.pl 18 maja 2011 14:25

- Prawdopodobnie w drugiej połowie roku będziemy mogli zacząć konsolidować Rovitę. Obecnie prowadzone jest postępowanie w UOKiK, prowadzimy też due-diligence spółki. Postępowanie UOKiK-u to w tym przypadku formalność, decyzja powinna zapaść w ciągu miesiąca. Rozpoczęcie konsolidacji wyników tej spółki mogłoby dodać w tym roku ok. 130 mln zł do naszych przychodów - powiedział Krzysztof Gradecki, prezes Eko Holiding.

- Magazyny Rovity staną się bazą do obsługi sklepów franczyzowych. Firma posiada też spółki córki, które zajmują się tworzeniem programów, które pogłębiają zarówno lojalnośc klienta ostatecznego, jak i właścicieli sklepów. Będziemy wdrażać takie rozwiązania, zarówno w segmencie detalicznym, jak i hurtowym. Sklepy detaliczne Rovity zostaną przebrandowane na Eko - dodaje prezes Eko Holding.

Przypomnijmy: w marcu Eko Holding podpisał przedwstępne warunkowe umowy zakupu 77,32 proc. udziałów w kapitale akcyjnym spółki Rovita za blisko 11,6 mln zł.

Rovita zajmuje się dystrybucją artykułów spożywczych, a przez spółkę zależną prowadzi działalność detaliczną w ośmiu sklepach ogólnospożywczych. Spółka działa na obszarze południowo-wschodniej Polski. Posiada dwa magazyny o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m. kw. oraz magazyny typu cross-dock o powierzchni ponad 2 tys. m.kw. i magazyn cash&carry o powierzchni 800 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane