PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes: Emperia nie musi czekać na decyzję sądu w sprawie skupu akcji

Autor: PAP 16 listopada 2010 18:22

Zarząd Emperii ocenia, że ewentualne uchylenie przez sąd uchwały dotyczącej warunków buy-backu nie odbierałoby spółce prawa do przeprowadzenia skupu akcji własnych. Rozprawy, na której sąd podejmie decyzję, przedstawiciele spółki spodziewają się w grudniu.

"Sama uchwała nie jest obligatoryjna do rozpoczęcia przez zarząd skupu. Ma ona charakter uchwały fakultatywnej. Obowiązek jej podjęcia nie wynika z żadnego przepisu prawa. Jeśli rada nadzorcza Emperii podejmie decyzję o rozpoczęciu buy-backu, będziemy go wykonywali" - powiedział Artur Kawa, prezes spółki.

Prezes spodziewa się, że do rozprawy, na której sąd podejmie decyzję w tej sprawie, dojdzie w grudniu.

W połowie października tego roku nadzwyczajne walne zgromadzenie Emperii Holding wyraziło zgodę na przeprowadzenie programu skupu akcji własnych w celu ich umorzenia za kwotę do 500 mln zł i podwyższenie kapitału docelowego. Sprzeciw do uchwały o buy backu zgłosił Jan Domański reprezentujący Eurocash.

Prezes Kawa poinformował, że realizacja uchwalonego programu skupu akcji powinna zostać zakończona w ciągu dwóch lat.

Dodał, że niezależnie od skupu będzie realizowany program wypłaty dywidendy. Zgodnie z przedstawionymi wcześniej zapowiedziami spółki, w 2010 r. dywidenda na akcję Emeperii ma wynieść 2,37 zł, w 2011 roku 3,56 zł, a w 2012 r. 4,56 zł.

Prezes podtrzymał prognozy na ten rok po publikacji wyników za trzeci kwartał. Grupa zakłada, że jej zysk netto w tym roku wyniesie 89,6 mln zł, zysk operacyjny 148 mln zł, a przychody 6,02 mld zł. Po trzech kwartałach zysk netto wyniósł 59,3 mln zł, zysk operacyjny 85,8 mln zł, a przychody 4,38 mld zł.

Prognoza na ten rok zakłada, że grupa dystrybucyjna Tradis osiągnie zysk netto na poziomie 62,2 mln zł, zysk operacyjny w wysokości 94,9 mln zł i przychody na poziomie 5,23 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane