Prezes Emperii: Eurocash wykazał dużo elastyczności, dlatego ugoda była możliwa

Autor: www.dlahandlu.pl 21 grudnia 2011 12:47

Prezes Emperii: Eurocash wykazał dużo elastyczności, dlatego ugoda była możliwa

Warunki, które osiągnęliśmy w ugodzie są zgodne z naszymi oczekiwaniami i atrakcyjne dla akcjonariuszy, klientów oraz partnerów Grupy Handlowej Emperia. Eurocash wykazał dużo elastyczności, dlatego dzisiejsza ugoda była możliwa - mówi Artur Kawa, prezes zarządu Emperia Holding SA.

W ramach realizacji transakcji do Eurocash SA zostaną włączone następujące spółki stanowiące Grupę Dystrybucyjną Tradis: Tradis Sp. z o.o., DEF sp. z o.o., Ambra Sp. z o.o., Detal Koncept Sp. z o.o., Euro Sklep SA, Drogerie Koliber Sp. z o. o., Partnerski Serwis Detaliczny SA, Gama Serwis Sp. z o.o., Lewiatan Holding SA oraz pozostałe spółki PSH Lewiatan gdzie Emperia ma udziały.

Po zrealizowaniu transakcji sprzedaży spółek Grupy Tradis w skład Grupy Handlowej Emperia wchodzą spółki: Emperia Holding SA, Emperia Info Sp. z o.o., Infinite Sp. z o.o., Elpro Ekon Sp. z o.o. S.K.A., a także Stokrotka Sp. z o.o., Maro Markety Sp. z o.o. i Społem Tychy Sp. z o.o.

Jednocześnie Emperia kontynuuje ogłoszony pod koniec czerwca proces aukcyjny związany z pozyskaniem inwestora dla segmentu detalicznego grupy. Transakcja dotyczy sieci sklepów: Stokrotka i Delima, a także Społem Tychy i Maro Markety, które w całej Polsce posiadają łącznie ponad 230 placówek.

- Jesteśmy na etapie finalnych negocjacji z inwestorami, którzy po zbadaniu stanu prawnego i finansowego naszych spółek detalicznych złożyli wiążące oferty zakupu. Celem rozmów jest uzgodnienie ostatecznych warunków transakcji, w tym także treści umowy sprzedaży i wyłonienie podmiotu, z którym Emperia zawrze warunkowe porozumienie. Zgodnie z zapowiedziami zamknięcie transakcji planowane jest na I kwartał 2012 roku - dodaje Artur Kawa.

Emperia poinformowała również, że w związku z podpisaniem ugody i zmian do umowy inwestycyjnej odwołuje prognozy wyników finansowych na lata 2011 - 2012.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • gosc 2011-12-21 18:17:02

    Kawa to klamca i oszust.Niedawno zapewnial wszystkich ,ze Tradis idzie wlasna droga a tu prosze.Brak slow!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane