PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Emperii: Jesteśmy otwarci na ciekawe propozycje przejęć

Autor: Parkiet 7 stycznia 2013 09:04

Prezes Emperii: Jesteśmy otwarci na ciekawe propozycje przejęć

Artur Kawa, prezes Emperii, deklaruje na łamach "Parkietu", że w tym roku spółka otworzy 15-20 sklepów sieci Stokrotka. Dodaje, że w kolejnych latach - po wdrożeniu nowego systemu logistycznego - tempo rozwoju sieci zapewne wzrośnie. Ponadto spółka cały czas jest otwarta na ciekawe propozycje przejęć. Zdaniem prezesa, jest kilka firm, z którymi Emperia rozmawia na temat ewentualnego połączenia - czytamy w "Parkiecie".

Artur Kawa podkreślił, że Emperia nie poszukuje już inwestora dla Stokrotki. Zamierza dalej rozwijać segment supermarketów.

Obecnie spółka tworzy kompleksową strategię dla Stokrotki. Prezes chciałby przedstawić jej założenia rynkowi pod koniec lutego, kiedy będą już znane wstępne wyniki za cały 2012 rok. Potem będzie rozważał przejście do rady nadzorczej. Decyzja ta zależna jest jednak od akcjonariuszy. Artur Kawa podkreślił także, że jeżeli przestanie pełnić funkcję prezesa Emperii, to będzie rekomendował akcjonariuszom kandydaturę Dariusza Kalinowskiego na to stanowisko - czytamy w "Parkiecie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,78

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane