PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Emperii: Nie widzę możliwości powrotu do rozmów z Eurocash

Autor: portalspozywczy.pl 9 sierpnia 2011 16:43

Po odstąpieniu od umowy z Eurocash, Emperia zamierza skupić się na rozwoju Grupy Dystrybucyjnej Tradis i stawia sobie za cel osiągnięcie pozycji lidera na rynku dystrybucji. - Nie widzę możliwości powrotu do rozmów z Eurocash - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, prezes Emperii Artur Kawa.

- Wszystkie terminy przewidziane w umowie zostały przekroczone, a zapłata nie wpłynęła. Nie ma znaczenia dlaczego, kluczowy był termin, a nie zgoda UOKiK. Z dniem dzisiejszym nabyliśmy prawa do odstąpienia od umowy i skorzystaliśmy z nich - tłumaczy Artur Kawa.
Przypomnijmy, że Emperia nie tylko odstąpiła od umowy z Eurocash, ale też wezwała tę spółkę do zapłaty odszkodowania 200 mln zł. Tymczasem przedstawiciele Eurocash twierdzą, że żądania Emperii są bezpodstawne, a umowa inwestycyjna dotycząca Tradisu jest wiążąca i obowiązuje dalej.
Dodatkowo, Eurocash ocenia, iż Emperia przedstawiła mu cenę do zapłaty za udziały Tradisu, która została wyliczona inną metodą niż zakłada to umowa inwestycyjna, podpisana ponad pół roku temu.
- Nie było żadnej nowej ceny - mówi Artur Kawa. - Umowa z naszej perspektywy miała dostarczyć wartość dla akcjonariuszy w określonym czasie. Czas minął, a tej wartości kupujący nie dostarczył - dodaje.
Przyznaje także, że rozbieżność zdań obu stron może doprowadzić do sporu sądowego.
Prezes podkreśla, że Emperia nie zamierza sprzedać grupy Tradis innemu inwestorowi. Grupa będzie rozwijać się tak, by zdobyć pozycję lidera na rynku dystrybucji FMCG w Polsce.
- W Tradis zakończył się proces restrukturyzacji, grupa posiada duży potencjał do rozwoju organicznego. Drugiej strony, potrafimy tez robić fuzje i przejęcia - mówi Artur Kawa.
- Umowa inwestycyjna zamroziła Tradis w wielu działaniach. Teraz zarząd spółki będzie mógł przystąpić do realizacji swoich celów - dodaje.
Prezes zaznaczył także, obecnie nie ma planów wprowadzenia grupy Tradis na Giełdę Papierów Wartościowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Klient Tradisu 2011-08-10 14:55:36

  Brawo Panie Kawa:)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,69

 • Śr

  6,13

 • Min

  4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane