Prezes Emperii: Oferta Eurocashu jest jest o 1 mld zł za niska

Autor: Puls Biznesu 23 września 2010 08:56

Władze grupy Eurocash chcą połączenia z rywalem w drodze wymiany akcji (3,76 akcji Eurocasha za akcję Emperii). Eurocash jest w stanie zapłacić 1,3 mld zł za Emperię. Jednak ta propozycja, która obowiązuje do 27 września, dla akcjonariuszy Emperii jest zupełnie nieatrakcyjna - czytamy w Pulsie Biznesu.

Artur Kawa, prezes i akcjonariusz Emperii przyznaje, że oferta połączenia była dla niego zaskoczeniem. I choć pomysł fuzji spółek ma jego zdaniem sens ze względu na potencjalny efekt synergii, to zaproponowany parytet wymiany akcji jest nie do zaakceptowania.

Jak informuje Puls Biznesu zdaniem szefa Emperii spółka jest warta 2,1-2,3 mld zł. Eurocash wycenił ją na około 1,3 mld zł. Artur Kawa twierdzi, że taką kwotę można by uzyskać z samej sprzedaży sieci supermarketów i należących do grupy nieruchomości.

Analitycy są krytyczni wobec wyceny Emperii dokonanej przez jej zarząd i uważają ją za wygórowaną. Eksperci twierdzą, że inwestorzy nie są gotowi zapłacić za akcje tej spółki takiej kwoty, o jakiej mówi zarząd.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,91

  • Min

    2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane