Prezes Emperii: polskie sieci handlowe czeka konsolidacja

Autor: portalspozywczy.pl 17 sierpnia 2010 14:43

Prezes Emperii: polskie sieci handlowe czeka konsolidacja

- W przypadku naszej firmy nie mam wątpliwości, że będą rozpatrywane w przyszłości duże fuzje i przejęcia. Na polskim rynku będzie dochodzić do transakcji pomiędzy dużymi i średnimi rodzimymi podmiotami, takimi jak Eko Holding, Bomi, Alma, Piotr i Paweł, czy Polomarket. Skala działalności w przypadku tych firm nie gwarantuje ich właścicielom spokojnego snu - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Artur Kawa, prezes Grupy Handlowej Emperia.

- Na polskim rynku w hurcie i detalu jest ciągle dużo miejsca na rozwój organiczny, nie mówiąc już o dużych transakcjach związanych z połączeniem największych działających na nim podmiotów. Moim zdaniem do takich połączeń dojdzie już w najbliższych latach. Co więcej, wydaje się, że nasza Grupa wśród polskich firm handlowych jest obecnie najlepiej przygotowana do tego typu transakcji. Mam tu na myśli potencjał menadżerski, czy wystandaryzowanie wszystkich usług backoffice'owych. Nasi akcjonariusze wykazują się ogromną otwartością w tym zakresie, włącznie z akceptacją emitowania nowych emisji akcji, aby dokonać dobrego połączenia. Dzięki temu możemy skutecznie i sprawnie pozyskiwać środki na rozwój - uważa prezes Emperii.

Kiedy można się spodziewać decyzji o połączeniu ze strony innych graczy? - Trudno mi powiedzieć kiedy to może nastąpić. Właściciele muszą wcześniej sami dojść do wniosków, że nie ma sensu działać samodzielnie, a lepiej połączyć się i mieć mniejsze udziały, ale w większym i bardziej konkurencyjnym biznesie. W przedsięwzięciu, które lepiej poradzi sobie na rynku i będzie dynamicznie się rozwijać, a tym samym przynosić większe zyski. Jestem przekonany, że to tylko kwestia czasu. Moim zdaniem w ciągu 3 do 5 lat sytuacja wyjaśni się przynajmniej w przypadku części z wymienionych spółek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,87

  • Min

    2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 784717

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane