PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Emperii: Postępowanie arbitrażowe w sprawie Tradisu może potrwać kilkanaście miesięcy

Autor: PAP 10 listopada 2011 14:23

Prezes Emperii, Artur Kawa, ocenia, że postępowanie arbitrażowe pomiędzy spółką a Eurocashem w sprawie Tradisu może potrwać kilkanaście miesięcy. - Jesteśmy przekonani, że sąd arbitrażowy potwierdzi nasze stanowisko - Eurocash nie zrealizował umowy i przestała ona obowiązywać - powiedział prezes Emperii.

- W sprawie sporu co do obowiązywania umowy inwestycyjnej toczy się postępowanie arbitrażowe. Niestety, praktyka pokazuje, że tego typu procesy mogą trwać nawet kilkanaście miesięcy - powiedział prezes Kawa. Poinformował, że spółki są obecnie na etapie wyznaczania arbitrów.

Eurocash miał kupić od Emperii udziały i akcje spółek zajmujących się hurtową dystrybucją artykułów spożywczych oraz prowadzące detaliczną sieć franczyzową, czyli: Tradis, Detal Koncept, Euro Sklep, Partnerski Serwis Detaliczny, DEF, Ambra, Drogerie Koliber oraz sieć Lewiatana. W styczniu spółki podpisały umowę inwestycyjną w tej sprawie.

Wartość bazowa transakcji została wtedy określona na niemal 926 mln zł, z możliwością korekty tej wartości w oparciu o raport biegłego.

Emperia w sierpniu poinformowała, że zważywszy, iż do 15 lipca 2011 roku, ani w dodatkowym terminie wyznaczonym przez Emperię, Eurocash nie dokonał płatności ceny za udziały, spółka zależna Emperii - P1 Sp. z o.o. - złożyła 9 sierpnia 2011 roku oświadczenie o odstąpieniu od umowy inwestycyjnej, wzywając jednocześnie Eurocash do zapłaty zryczałtowanego odszkodowania w wysokości 200 mln zł.

Eurocash informował, że w jego ocenie Emperia nie mogła odstąpić od umowy i rozpoczął postępowanie arbitrażowe w sprawie Tradisu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane